رد پای رئال مادرید در ۴ جدایی دردناک تاریخ بارسا

رئال مادرید از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۲۰، چهار بار قهرمان لالیگا شده و پس از همه آنها بارسلونا یک جدایی تلخ را تجربه کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، به نظر می رسد که بین قهرمانی رئال در لالیگا و بحران در بارسلونا ارتباط مستقیمی وجود دارد. کهکشانی ها در ۱۳ سال گذشته تنها ۴ بار قهرمان لالیگا شده اند اما هر ۴ قهرمانی مصادف بوده با ۴ جدایی دردناک برای بارسلونا.

سال ۲۰۰۸ رئال مادرید برای دومین فصل متوالی و با برند شوستر روی نیمکت مربیگری، فاتح لالیگا شد. بارسا در آن سال با ۱۸ امتیاز اختلاف نسبت به رئال سوم شد و فصل را بدون جام به اتمام رساند تا انقلابی در این باشگاه ایجاد شود.

خوان لاپورتا رئیس وقت بارسا فرانک رایکارد را اخراج کرد و پپ گواردیولا به جای او انتخاب شد. پپ خیلی زود دستور به خروج سامی اتوئو، دکو و رونالدینیو داد. از این بین اتوئو ماندنی شد ولی رونالدینیو به عنوان محبوب ترین بازیکن باشگاه بین هواداران، مجبور شد راهی میلان شود.

سال ۲۰۱۲ رئال مادرید با مربیگری ژوزه مورینیو توانست قهرمان لالیگا شود. رئال ۱۰۰ امتیاز کسب کرد و توانست ۱۲۱ گل نیز به حریفان بزند و فصلی تاریخی را به ثبت رساند. پس از اتمام فصل،  پپ گوارادیولا به دوران ۴ ساله حضورش در بارسا با کسب ۱۴ جام پایان داد.

سال ۲۰۱۷ رئال مادرید با هدایت زین الدین زیدان و با برتری ۲-۰ بر مالاگا در هفته پایانی توانست قهرمان لالیگا شود. کمی بعد نیمار ستاره برزیلی بارسا تصمیم به جدایی گرفت و با انتقالی ۲۲۲ میلیون یورویی راهی پی اس جی شد تا بارسا یک جدایی دردناک دیگر را همزمان با قهرمانی لالیگای رئال تجربه کند.

سال ۲۰۲۰ و پس از قهرمانی رئال در لالیگا حالا لیونل مسی است که رسما تقاضای جدایی داده و با ارسال یک بوروفکس، از تمایلش برای فسخ قرارداد خبر داده است. بدون شک جدایی احتمالی مسی دردناک تر از سه جدایی قبلی خواهد بود و می تواند بارسا را مدت ها تحت تاثیر قرار دهد.

تگ ها


پپ گواردیولا نیمار پاری سن ژرمن رونالدینیو لیونل مسی تیم ملی برزیل منچستر سیتی بارسلونا رئال مادرید برزیل