ردِ یک انتقاد بی‌مورد از کالدرون؛ مدافعان شناور و بهترین خط دفاع لیگ

با توجه به ترافیک بازیکن در خط دفاعی پرسپولیس، با تدابیر گابریل کالدرون ضمن خنثی کردن حواشی پیرامون این موضوع، مدافعان این تیم عملکرد قابل قبولی داشته‌اند...

به گزارش خبرنگار مدال، پرسپولیس در فصل جاری و در عمق دفاع به صورت شناور و چرخشی از ۳ دفاع وسط خود بهره برده است؛ گرچه از بین هرسه نفر ظاهرا کالدرون اعتقاد بیشتری به شجاع خلیل‌زاده دارد اما در تمام مدت نیم فصل و ۱۶ بازی انجام شده شاهد حضور مدافعان وسط پرسپولیس به صورت چرخشی در ترکیب بودیم.
اینکار گرچه با انتقاداتی همراه بود اما در نگاه اول منطقی به نظر می‌رسید؛ پرسپولیس ۳ دفاع وسط در اختیار دارد که قطعا در پست‌شان بهترین‌های ایران هستند و نیمکت‌نشین شدن هرکدام می‌توانست با حواشی همراه باشد. بنابراین بازی دادن به هر ۳ مدافع میانی، نخست باعث کنترل حواشی شد.
ضمنا خط دفاع پرسپولیس با ۷ گل خورده در ۱۶ بازی، عنوان بهترین خط دفاع لیگ نوزدهم تا نیم فصل را تصاحب کرد تا به انتقادات فنی نیز پاسخ داده شود.
گفتنی است بعد از پرسپولیس، تیم‌های نفت مسجدسلیمان (با ۸ گل خورده)، شهر خودرو و فولاد (با ۹ گل خورده) و سپاهان (با ۱۰ گل خورده) بهترین خطوط دفاعی را به خود اختصاص دادند.

بیشتر بخوانید:

افزایش فشارها به انصاری‌فرد؛ باید اعتماد کالدرون را جلب کنی!

تگ ها


پرسپولیس گابریل کالدرون محمد حسین کنعانی زادگان شجاع خلیل زاده سید جلال حسینی لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران حسین کنعانی شجاع خلیل‌زاده سیدجلال حسینی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال