رسمی؛ برابری مسی با رکورد ۱۱ ساله ژاوی

در شبی که بارسا به زحمت وایادولید را شکست داد، لیونل مسی موفق به برابری با رکورد ژاوی شد....

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا از ساعت ۲۲ در ورزشگاه خوزه سوریا به مصاف وایادولید رفت و توانست میزبانش را مغلوب کند.

دقیقه ۱۵ نیمه اول بازی بود که آرتورو ویدال موفق شد روی پاس بسیار خوب لیونل مسی دروازه میزبان را باز کند و آبی اناری ها را پیش بیندازد. این هشتمین گل آرتور ویدال برای بارسا در لالیگای فصل جاری بود.

بهترین رکورد گلزنی ویدال به فصل ۱۴-۲۰۱۳ بر می گردد که با پیراهن یوونتوس در سری آ توانست ۱۱ گل به ثمر برساند. او با پیراهن بایرن فصل ۱۸-۲۰۱۷ توانسته بود زننده شش گل باشد. پس از شروع مجدد لالیگا این دومین گلی است که ویدال به ثمر رسانده است. گل قبلی او به مایورکا بود. او پس از لیونل مسی، لوئیس سوارز و آنتوان گریزمان بهترین گلزن تیمش محسوب می شود. از لحاظ درصد گل شدن ضربات داخل چارچوب ویدال، او بهترین رکورد را با ۳۸.۴ در لالیگا دارد.

همچنین با این پاس گل، لیونل مسی به اولین بازیکن تاریخ لالیگا تبدیل شد که در یک فصل این مسابقات حداقل ۲۰ گل و ۲۰ پاس گل به ثبت می‌رساند.

مسی به رکورد بیشترین پاس گل در یک فصل لالیگا که توسط ژاوی در فصل ۰۹-۲۰۰۸ به ثبت رسیده بود نیز رسید و تا پایان فصل فرصت دارد رکورد خود را بهبود ببخشد. او پیش از این در فصول ۱۱-۲۰۱۰ و ۱۵-۲۰۱۴ توانسته بود ۱۸ پاس گل بدهد که بهترین رکوردش تا قبل از فصل جاری بود.

تگ ها


لیونل مسی آرتورو ویدال بارسلونا