رسمی؛ جیجی دوناروما به PSG پیوست

جان لوییجی دوناروما، دروازه بان ایتالیایی و ۲۲ ساله با قراردادی پنج ساله به پاری ‌سن ‌ژرمن پیوست....

به گزارش "ورزش سه"، جیجی دوناروما بعد از فسخ قرارداد با میلان، حالا قراردادی پنج ساله و تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۶ با باشگاه پاری سن ژرمن امضا کرده است. دوناروما در طول شش فصل حضور در تیم میلان، ۲۱۵ بازی در سری آ، ۱۶ بازی در لیگ اروپا و ۱۲ بازی در جام حذفی ایتالیا انجام داده و در این تیم بود که برای خود نامی دست و پا کرده و به سنگربان اصلی آتزوری تبدیل شد.

این دروازه بان جوان که اخیرا قهرمان یورو ۲۰۲۰ با لباس تیم ملی ایتالیا نیز شد، در جریان ضربات پنالتی مقابل تیم ملی اسپانیا در نیمه نهایی و انگلیس در فینال درخشید و به عنوان بهترین بازیکن یورو ۲۰۲۰ نیز انتخاب شد.

جیانلوئیجی دوناروما بعد از نهایی شدن این انتقال گفت: "من از حضور در این باشگاه بزرگ خوشحالم. من احساس می کردم آماده این چالش جدید بوده و در اینجا به روند رو به رشد خود ادامه می دهم. من می خواهم تا آنجا که ممکن است در ترکیب پاری سن ژرمن پیروز شده و هواداران این تیم را خوشحال کنم."

ناصر الخلیفی، رئیس و مدیر عامل باشگاه نیز گفت: "ما خوشحالیم که از جانلوئیجی دوناروما در باشگاه پاری سن ژرمن استقبال می کنیم. ما به او به خاطر موفقیت در یورو ۲۰۲۰ و کسب عنوان بهترین بازیکن مسابقات تبریک می گوییم. من می دانم که جانلوئیجی از سوی همه در این باشگاه از جمله هم تیمی ها، کادر فنی و همه هواداران مورد استقبال گرم پاریسی ها قرار خواهد گرفت."

تگ ها


ناصر الخلیفی نقل و انتقالات اروپا ۲۰۲۲ ۲۰۲۱ نقل و انتقالات اروپا پاری سن ژرمن آث میلان جان لوئیجی دوناروما