رسمی؛ سوپرکاپ اسپانیا تا ۲۰۲۹ در عربستان

سوپرکاپ اسپانیا با فرمت جدید ۴ تیمی، تا سال ۲۰۲۹ در عربستان برگزار خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال اسپانیا امتیاز میزبانی عربستانی‌ها از بازی‌های‌ سوپرکاپ اسپانیا را تا سال ۲۰۲۹ تمدید کرده است. فدراسیون فوتبال عربستان با امضای قرارداد جدید متعهد شده سالانه ۳۰ میلیون یورو به فدراسیون فوتبال اسپانیا بدهد و در عوض دیدارهای سوپرکاپ اسپانیا (با حضور قهرمان و نایب قهرمان لالیگا و کوپا دل ری) در این کشور آسیایی برگزار شود.

براساس توافق اولیه‌ای که لوئیس روبیالس رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا با عربستانی‌ها داشته است، میزبانی عربستان از دیدارهای سوپرکاپ اسپانیا بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ بود، هرچند این دیدارها در سال اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا در اسپانیا برگزار شد.

اکنون خبر می‌رسد که روبیالس توافق کرده است قرارداد فعلی با عربستانی‌ها را برای سه سال دیگر با قابلیت تمدید مجدد برای چهار سال دیگر تمدید کند. به این ترتیب عربستانی‌ها تا سال ۲۰۲۹ میزبان مسابقات سوپرکاپ اسپانیا خواهند بود.

در این شرایط اقتصادی نامناسب که در نتیجه شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است، اگر این قرارداد تا پایان پابرجا بماند، فدراسیون فوتبال اسپانیا چیزی بین ۲۴۰ میلیون یورو تا ۳۲۰ میلیون یورو درآمد خواهد داشت.

توافق فدراسیون فوتبال اسپانیا و فدراسیون فوتبال عربستان البته شامل توسعه برنامه‌های فوتبالی در این کشور توسط اسپانیایی‌ها هم می‌شود، به خصوص در زمینه فوتبال بانوان.

در دوره قبل، بیلبائو با غلبه بر بارسا قهرمان شد و دو سال قبل رئال در جده موفق شده بود اتلتیکو را شکست داده و فاتح اولین سوپرکاپ اسپانیا در عربستان شود. دوره بعد با حضور رئال، اتلتیکو، بارسا و بیلبائو برگزار خواهد شد و در نیمه نهایی رئال با بارسا و اتلتیکومادرید با بیلبائو مصاف خواهند داد.

تگ ها


اتلتیک بیلبائو اتلتیکو مادرید رئال مادرید بارسلونا عربستان سعودی