رسمی: عبدالله ویسی سرمربی جدید فولاد خوزستان

باشگاه فولاد دقایقی پیش، نام عبدالله ویسی را به عنوان سرمربی جدید خود اعلام کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ویسی ۲۴ ساعت پس از انصراف رسمی جواد نکونام از ادامه همکاری با فولاد، به عنوان سرمربی جای وی را گرفت تا این مربی ۵۰ ساله رامهرمزی یک بار دیگر در موقعیت هدایت یک تیم ممتاز در لیگ برتر فوتبال ایران قرار بگیرد.


عبدالله ویسی که سابقه یک قهرمانی شگفت انگیز با استقلال خوزستان را در لیگ برتر فوتبال ایران دارد و آخرین مربی بوده که پیش از قهرمانی های متوالی پرسپولیس در ایران جام لیگ را لمس کرده، فصل گذشته در خیبر خرم آباد فعالیت می کرد. او سابقه حضور در تیم های مثل پیکان، صبا، شاهین بوشهر، سپاهان و... را دارد و اتفاقا توسط همین باشگاه فولاد به فوتبال ایران معرفی شده است. زمانی که به عنوان یک مربی جوان و پیگیر، توسط مسعود رضاییان به ملادن فرانچیچ مربی اهل کرواسی فولاد معرفی شد و سرخ ها در همان فصل توانستند به اولین قهرمانی خود در لیگ برتر برسند.


ویسی که از مربیان اسم و رسم دار فوتبال ایران نیز محسوب می شود، در شرایطی هدایت فولاد را در دست گرفته که این باشگاه به دلیل پاره ای از مشکلات، تغییرات مدیریتی و پنجره بسته شاید نتواند فصل نقل و انتقالات چندان مثبتی داشته باشد اگرچه حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل جدید باشگاه در تلاش است این محدودیت را از پیش پای تیمش بردارد تا فولاد بتواند دوباره با خرید بازیکنان جدید نقاط ضعف احتمالی خود را ترمیم کند.


اتکای عبدالله ویسی در درجه اول به جوانان مستعدی خواهد بود که در تیم فولاد و آکادمی آن به وفور وجود دارند. او که در گذشته هم نشان داده ترجیحش به کار کردن با بازیکنان جوان و کم سر و صداست، احتمالا با ورود خود به مجموعه فولاد تا حدی استراتژی باشگاه را نیز تغییر خواهد داد. باشگاهی که بعد از ۲ فصل مثبت با جواد نکونام و کسب مقام قهرمانی جام حذفی در این فصل در آسیا نیز حضور دارد و ویسی باید تیمی در حد رقابت در لیگ قهرمانان آسیا بسازد.


بعد از یک دوره فترت این فرصتی مناسب برای عبدالله است تا دوباره در فوتبال ایران سری در سرها دربیاورد و نشان بدهد که قهرمانی اش با استقلال خوزستان اتفاقی نبوده و از ریشه های فنی و غریزه مربیگری او سرچشمه می گیرد. چیزی که حالا فوتبال خوزستان و هواداران فولاد نیز به شدت از او انتظار دارند.

تگ ها


نقل و انتقالات ۱۴۰۰ فولاد خوزستان عبدالله ویسی دسته یک فوتبال ایران فولاد خوزستان لیگ برتر خلیج فارس فوتبال