رسمی؛ لیونل مسی پاسخ لالیگا را داد

لیونل مسی با انتشار یک بیانیه رسمی اعلام کرد که بند فسخ ۷۰۰ میلیون یورویی او دیگر قابل اعتبار نیست....

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی هفته گذشته به شکلی رسمی از بارسلونا تقاضای جدایی کرد ولی به دلیل مخالفت باشگاه کاتالان، هنوز موفق به این کار نشده است. مسی معتقد است قراردادش به اتمام رسیده و بر اساس بندهایی در قرارداد، می تواند فسخ کند ولی بارسا برای فروش او ۷۰۰ میلیون یورو می خواهد.

پدر مسی دو روز پیش وارد بارسلونا شد و همان شب در جلسه ای با جوزپ ماریا بارتومئو رئیس بارسا هم شرکت کرد که به نتیجه ای ختم نشد. خورخه مسی دیروز در مصاحبه با دپورتس کواترو تایید کرد که احتمال ماندنی شدن پسرش وجود دارد و ممکن است او یک سال دیگر هم بماند و سپس راهی تیمی دیگر شود.

مسی دوست داشت این جدایی دوستانه باشد ولی بارسلونا هرگز حاضر نشد موضع خود را تغییر دهد و تاکید داشت که او باید بماند.

ساعتی پیش اعلام شد که پدر مسی در جلسه ای با وکلای این بازیکن شرکت کرده و سپس قرار بود بیانیه ای در پاسخ به لالیگا منتشر شود. اتحادیه لالیگا در این قضیه جانب باشگاه بارسلونا را گرفته بود و تاکید داشت که بند فسخ اختیاری مسی منقضی شده است. بندی که تا ۱۰ ژوئن اعتبار داشت ولی به دلیل طولانی شدن فصل در پی شیوع کرونا، مسی معتقد است این تاریخ نیز  قابل جا به جایی است.

گمانه زنی ها حکایت از این داشت که مسی در این بیانیه ماندنی شدنش را تایید خواهد کرد اما اینطور نشد.

دقایقی پیش بیانیه رسمی لیونل مسی صادر شد و در آن، پدرش خورخه مسی ادعای لالیگا مبنی بر اینکه در قراردادش بند فسخ ۷۰۰ میلیون یورویی وجود دارد را رد کرد. در این بیانیه قید شده است که در صورتی که او بخواهد از بند فسخ اختیاری خود استفاده کند، بند فسخ ۷۰۰ میلیون یورویی فاقد اعتبار خواهد بود.

مسی بیانیه منتشر شده توسط لالیگا را یک جانبداری آشکار از سوی این اتحادیه عنوان کرده است. مسی در این بیانیه تاکید کرده است که بند فسخ اختیاری او تا ۱۰ روز پس از پایان فصل اعتبار داشت(فصلی که خیلی دیر و دو هفته پیش به اتمام رسید) و درک نمی کند چرا بارسلونا و لالیگا با این موضوع مخالف هستند.

به این ترتیب مسی همچنان معتقد است که بر اساس بند موجود در قراردادش می تواند آزادانه جدا شود و باشگاه خواهان نیازی به پرداخت ۷۰۰ میلیون یورو ندارد. او البته هنوز به طور شفاف مشخص نکرده که برای آینده اش چه تصمیمی خواهد گرفت و ماندن یا رفتن او همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.

تگ ها


لیونل مسی بارسلونا