رسمی؛ لیگ قهرمانان اروپا ۳۶ تیمی می شود

با تایید یوفا رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا از سال ۲۰۲۴ با حضور ۳۶ تیم برگزار خواهد شد....

به گزارش "ورزش سه"، یوفا به اتفاق آرا تایید کرده که لیگ قهرمانان اروپا از سال ۲۰۲۴ با حضور ۳۶ تیم برگزار خواهد شد؛ تصمیمی که به نظر می رسد با اتفاقات رخ داده طی ساعات اخیر مبنی بر برگزاری سوپرلیگ اروپایی ارتباط مستقیم داشته است.

تغییراتی که در لیگ قهرمانان اروپا ایجاد می شود حاکی از آن خواهد بود که ۱۲ تیم به این مسابقات اضافه خواهند شد. همچنین در دوره اول این مسابقات هر تیم ۱۰ بازی انجام خواهد داد؛ یعنی چهار مسابقه بیشتر از فرمت فعلی مسابقات.

بر اساس نتایجی که تیم ها در ۱۰ بازی اول خود به دست خواهند آورد، جدول مسابقات شکل می گیرد. ۸ تیم اول راهی مرحله یک هشتم نهایی می شوند و از طرف دیگر تیم های حاضر در رتبه های نهم تا بیست و چهارم مسابقات پلی آف را برگزار کرده تا هشت تیم دیگر به جمع ۱۶ باشگاه پایانی رقابت ها صعود کنند.

گفتنی است مراحل حذفی مانند فرمت فعلی لیگ قهرمانان اروپا برگزار خواهد شد و به طور کلی به جای ۱۲۵ بازی، ۲۲۵ مسابقه انجام خواهد شد.

البته باید به این نکته هم توجه داشت که عدم اجازه برای حضور تیم‌های حاضر در سوپرلیگ اروپایی در لیگ قهرمانان اروپا می تواند یک چالش مهم برای این تصمیم باشد که نهایتاً باید دید که با چه ساز و کاری این مشکل حل خواهد شد.

بیشتر  بخوانید:

سوپرلیگ اروپا؛ غول‌هایی که جا ماندند

چرا کلوپ با سوپرلیگ اروپا مخالف است؟

 

 

تگ ها


فوتبال جهان فوتبال