رسمی: مایک ماینیان به میلان پیوست

میلان با مایک ماینیان، دروازه بان سابق تیم لیل، قراردادی پنج ساله امضا کرد تا این دروازه بان فرانسوی جانشین جی جی دوناروما شود....

به گزارش "ورزش سه"، مایک ماینیان پس از امضای قراردادی پنج ساله با میلان، از روز اول ماه جولای به روسونری خواهد پیوست.

ماینیان جانشین دونارومای ۲۲ ساله خواهد شد که قرار است پس از به پایان رسیدن قراردادش در ماه ژوئن سن سیرو را ترک کند.

آینده دوناروما در ماه های اخیر سوژه داغ شایعات مختلف بوده است. او در ابتدا قصد تمدید قرارداد با میلان را داشت اما سپس با بروز اختلاف در مسائل مالی، مذاکرات دو طرف به بن‌بست خورد. دوناروما اکنون قصد دارد تا به عنوان بازیکن آزاد از میلان جدا شود و از یوونتوس، بارسا و یا حتی تیم های لیگ برتری، به عنوان مقصد احتمالی او نام برده می شود.

در این میان ماینیان قصد دارد تا با تبدیل شدن به یک دروازه بان غیرقابل عبور در ترکیب روسونری، از دروازه بانی که اکنون جایگزین او شده است، الگوبرداری کند.

ماینیان در حالی به میلان پیوست که به همراه تیم لیل با پشت سر گذاشتن ستاره های PSG قهرمان لیگ یک فرانسه شد و توانست در طول این فصل سخت در ۳۸ بازی در لیگ فرانسه ۲۱ بار کلین شیت کند.

پیش از پیوستن به میلان، ماینیان به همراه تیم ملی فرانسه در رقابت های یورو ۲۰۲۰ شرکت خواهد کرد.

میلان در توییتی رسما پیوستن ماینیان به جمع بازیکنان این باشگاه را اعلام کرد.

ماینیان نیز پس از امضای قرارداد با روسونری گفت: "از پیوستن بهمیلان خیلی خوشحالم. میلان یکی از بزرگترین باشگاه های جهان است که بلندپروازی و پروژه های خوبی برای آینده دارد. خیلی خوشحالم که می توانم آنچه که در چنته دارم را به این پروژه اضافه کنم.

این بهترین فصل زندگی حرفه ای من تا کنون بوده است. این پاداش قهرمانی در فرانسه است. ما قهرمان لیگ شدیم و حضور در اینجا برای من یک پاداش است.

من بازی با توپ را دوست دارم. این ویژگی برای من بسیار مفید بوده است چرا که فوتبال مدرن می طلبد که دروازه بان ها نیز از پاهای خود استفاده کنند. "

تگ ها


آث میلان جان لوئیجی دوناروما