رسمی؛ نقل مکان رئال از برنابئو به ورزشگاه دی استفانو

در صورت از سر گیری لالیگا رئال مادرید بازی های خانگی باقیمانده خود را در ورزشگاه آلفردو دی استفانو انجام خواهد داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، نزدیک به دو ماه است که فوتبال در اسپانیا به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده و سرنوشت ۱۱ هفته باقیمانده از لالیگا نامشخص است. هفته گذشته بود که اعلام شد رئال مادرید قصد دارد در صورت ادامه بازی ها، در ورزشگاه دی استفانو از رقبای خود پذیرایی کند.

استادیوم اصلی رئال مادرید در حال حاضر در حال بازسازی بوده و اگر قرار باشد ادامه رقابت ها آنجا برگزار شود، هزینه زیادی به باشگاه تحمیل خواهد شد. در این شرایط پیش از هر دیدار باید جرثقیل ها و عوامل ساخت و ساز به طورموقت جمع شده و کارشان را متوقف کنند و در ادامه هفته دوباره به فعالیت بپردازند.

به همین دلیل رئال مادرید به صورت موقت به استادیوم دومش یعنی آلفردو دی استفانو نقل مکان  خواهد کرد. این استادیوم که در ماه می سال ۲۰۰۶ افتتاح شد، بعد از فوت یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال به نام او تغییر اسم داد. البته این استادیوم تنها ۶ هزار نفر جمعیت دارد، اما رئال مادرید برای کاهش هزینه ها به صورت موقت بازی های خانگی این فصل را در استادیوم آلفردو دی استفانو برگزار کند و فصل بعد دوباره در برنابئوی بازسازی شده به میدان برود.

این اتفاق البته منوط به کسب مجوز از لالیگا و فدراسیون فوتبال اسپانیا بود. طبق ادعای آاس، رئال مادرید رسما اجازه نقل مکان به دی استفانو را دریافت کرده اما تا زمانی که دولت و وزارت بهداشت مجوز شروع تمرینات را ندهند، بازیکنانش را برای شروع تمرینات فرا نخواهد خواند. سران رئال معتقدند که هنوز زمان برای تصمیم گیری قطعی برای شروع تمرینات نیست.

ورزشگاه دی استفانو تنها باید از لحاظ نور شرایط بهتری پیدا کند؛ ضمن اینکه تجهیزات مربوط به وی ای آر در این ورزشگاه نیز سیار خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

جانشین زلاتان از رئال مادرید می آید؟

راز موفقیت رئال مادرید؛ گران‌ترین بازیکنان قرضی دنیا

 

 

تگ ها


فوتبال جهان رئال مادرید فوتبال