رسمی؛ همیلتون تا ۲۰۲۳ با مرسدس تمدید کرد

لوییس همیلتون، راننده هفت بار قهرمان جهان مرسدس، برای دو سال دیگر با این تیم قرارداد امضا کرد....

به گزارش "ورزش سه"، لوییس همیلتون قراردادی دو ساله به ارزش ۹۶ میلیون یورو با تیم مرسدس امضا کرد و به این ترتیب تا پایان فصل ۲۰۲۳ با تیرهای نقره‌ای در فرمول یک حضور خواهد داشت.

همیلتون ۳۶ ساله در حال حاضر در بحبوحه نبردی جانانه با مکس ورستپن، راننده ردبول، بر سر کسب قهرمانی جهان در فصل ۲۰۲۱ فرمول یک است. اگر همیلتون در پایان فصل بتواند با شکست مکس به قهرمانی برسد، با رسیدن به هشتمین عنوان قهرمانی جهان خود، مایکل شوماخر افسانه ای را پشت سر خواهد گذاشت.

توییت مرسدس: "او می ماند..."

این راننده بریتانیایی قصد ندارد به این زودی ها از فرمول یک خداحافظی کند و امروز مرسدس رسما اعلام کرد که همیلتون برای دو فصل دیگر هم برای این تیم رانندگی خواهد کرد.

دیلی میل گزارش کرده است که به موجب این قرارداد همیلتون قرار است برای هر فصل ۴۸ میلیون یورو دریافت کند و گفته می شود که توتو ولف، رییس مرسدسف تمام تلاش خود را کرده تا هیچ مانعی بر سر ادامه همکاری همیلتون و این تیم باقی نماند.

قرارداد فعلی همیلتون قراردادی یک ساله بود که تنها یک هفته مانده به آغاز فصل به امضا رسید و تردیدهایی را درباره ادامه همکاری مرسدس و همیلتون برانگیخته بود.

لوییس همیلتون در سال ۲۰۱۳ به تیم مرسدس پیوست و به همراه این تیم شش عنوان قهرمانی از هفت قهرمانی جهانش را در این سال ها کسب کرد؛ اتحادی بین دو طرف بسیار قدرتمند که تاریخ فرمول یک را رنگی دیگر بخشید.

همیلتون در بیاینه رسمی خود که روی وبسایت مرسدس قرار گرفت، گفت: "باورش سخت است که نزدیک به ۹ سال است من با این فوق العاده کار می کنم و از اینکه قرار است به همکاری مان برای دو سال دیگر هم ادامه دهیم خوشحال و هیجان زده هستم.

ما با هم خیلی موفقیت کسب کرده ایم اما چه داخل و چه خارج از پیست هنوز چیزهای زیادی برای دستیابی پیش رو داریم. من فوق العاده مفتخر و سپاسگزارم که مرسدس از من در تلاش برای بهبود تنوع و برابری جنسیتی و نژادی در ورزش ما حمایت کرده است.

آنها خود را مسئول دانسته و در ایجاد تیمی متنوع تر و محیط کاری فراگیر که فرصت های برابر ایجاد می کند، گام های مهمی برداشته اند.

از همه افراد فداکار و با استعداد مرسدس که کار سخت آنها این مهم را ممکن می کند و هیئت مدیره برای اعتماد مستمری که به من داشته اند، متشکرم.

ما در حال ورود به دوره جدیدی از اتومبیل‌ها‌ هستیم که چالش برانگیز و مهیج خواهد بود و من بی صبرانه منتظرم تا ببینم چه چیزهای دیگری را می توانیم با هم به دست آوریم."

تگ ها


لوئیس همیلتون فرمول یک مرسدس اتومبیل رانی