رسمی؛ کارلو آنچلوتی سرمربی رئال مادرید شد

کارلو آنچلوتی، سرمربی ایتالیایی و باتجربه ایتالیایی یک بار دیگر هدایت رئال مادرید را به عهده گرفت....

به گزارش "ورزش سه"، تنها چند روز بعد از استعفای زین الدین زیدان، مدیران رئال مادرید با کارلو آنچلوتی به توافق رسیدند تا او بعد از شش سال دوباره هدایت این باشگاه را به عهده بگیرد. علیرغم مطرح شدن نام گزینه هایی چون مکس آلگری، آنتونیو کونته، مائوریسیو پوچتینو، رائول، ژابی آلونسو ... کارلو آنچلوتی به باشگاه رئال مادرید بازگشت و برای سه فصل آینده با این باشگاه قرارداد امضا کرد.

البته نشریه مارکا مدعی شد آنچلوتی گزینه اول فلورنتینو پرز و خوزه آنخل سانچز نبوده، اما با توجه به عدم امکان توافق با نام هایی چون آلگری و پوچتینو، آنها برای بازگشت دوباره ابن سرمربی ایتالیایی به توافقی سریع دست یافتند. کارلتو پس از فسخ قرارداد دوستانه و با رضایت متقابل با اورتون، قرارداد جدید خود با باشگاه رئال مادرید را امضا کرد.

کارلو آنچلوتی پیش از این به مدت دو فصل (۱۳-۲۰۱۴ و ۱۵-۲۰۱۶) رئال مادرید را هدایت کرد و روی نیمکت این باشگاه فاتح لیگ قهرمانان اروپا، سوپرجام اروپا، کوپا دل ری و جام باشگاه های شد. در سال ۲۰۱۴ کارلتو روی نیمکت رئال مادرید به رکورد ۵۱ پیروزی و یک رکورد جهانی دست یافت. همچنین کهکشانی ها زیر نظر آنچلوتی از سپتامبر ۲۰۱۴ تا ژانویه ۲۰۱۵ موفق به کسب ۲۲ پیروزی پیاپی، زدن ۸۰ گل و دریافت تنها ۱۰ گل شدند.

اما حذف در فصل دوم از لیگ قهرمانان برابر یوونتوس مقدمات جدایی آنچلوتی را فراهم کرد و او بعد از دو فصل رئال مادرید را ترک کرد. کارلتو در ادامه هدایت تیم هایی چون بایرن مونیخ، ناپولی و اورتون را به عهده گرفت و بزرگترین موفقیت او فتح بوندسلیگا در بایرن مونیخ بود.

بی تردید مهم ترین دستاورد آنچلوتی در دوره اول حضور در رئال مادرید را باید فتح لیگ قهرمانان بعد از ۱۱ سال دانست. اتفاقی که با برتری ۱-۴ برابر اتلتیکومادرید و گل خاطره انگیز سرخیو راموس رقم خورد. مراسم معارفه انچلوتی فردا در شهرک رئال‌مادرید و با حضور فلورنتینو پرز انجام شده و در ادامه این سرمربی کنفرانس مطبوعاتی خود را برگزار خواهد کرد.

تگ ها


نقل و انتقالات اروپا نقل و انتقالات اروپا ۲۰۲۲ ۲۰۲۱ اورتون فوتبال جهان رئال مادرید لالیگا فوتبال