رسمی؛ کفش طلای لیگ فرانسه به امباپه رسید

کیلیان امباپه ستاره پاری سن ژرمن به عنوان آقای گل فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ۱ فرانسه معرفی شد و کفش طلای این لیگ را به خود اختصاص داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کیلیان امباپه ستاره فرانسوی PSG رسما به عنوان آقای گل فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ لیگ۱ فرانسه، لوشامپیونا، معرفی شد و کفش طلای این فصل به او تعلق گرفت. این در حالی است که او در زمان تعلیق این فصل به دلیل اپیدمی کرونا و در نهایت تعطیل شدن فصل از سوی دولت فرانسه و قهرمان اعلام کردن پاری سن ژرمن، در جدول گلزنان با ۱۸ گل زده به همراه وسام بن یدر، مشترکا در صدر جدول قرار داشت.

هفته گذشته بعد از آنکه دولت فرانسه اعلام کرد تا شهریور ماه اجازه برگزاری رقابتهای ورزشی را نخواهد داد، مقامات فوتبال این کشور فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ را تعطیل کرده و پاری سن ژرمن صدرنشین را به عنوان قهرمان معرفی کردند. PSG پیش از تعلیق رقابتها با ۱۲ امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم جدول، مارسی، صدرنشین بود.

جالب اینجا است که امباپه با ۱۸ گل زده، مشترکا با وسام بن یدر، مهاجم موناکو صدرنشین جدول بهترین گلزنان لیگ بود. اما سازمان لیگ۱ امروز در وبسایت خود رسما اعلام کرد که چون همه گلهای امباپه در طول فصل در جریان بازی به ثمر رسیده ولی سه تا از گلهای بن یدر از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده، امباپه رسما به عنوان آقای گل انتخاب شده و کفش طلای فصل به او تعلق گرفته است.

امباپه از نظر درصد گلهای زده در هر بازی هم بهترین مهاجم لوشامپیونا بوده و ۱۸ گل خود را در ۲۰ بازی به ثمر رسانده. این در حالی است که بن یدر در ۲۵ بازی توانسته ۱۸ گل بزند.

رتبه سوم جدول بهترین گلزنان لیگ۱ به موسی دمبله مهاجم لیون تعلق می‌گیرد که با شانزده گل زده در این رتبه ایستاده است. از سوی دیگر، آنخل دی‌ماریا، همبازی امباپه در PSG با ۱۴ پاس گل عنوان بهترین سازنده گل لوشامپیونا را به خود اختصاص داده.

بیشتر بخوانید:
ضرر هنگفت بارسلونا از خرید ستاره برزیلی
کریس رونالدو و اسنپ شخصی هوایی‌اش!+ عکس 
پوست ستاره کره‌ای در سربازی کنده شد

تگ ها


کیلیان امباپه پاری سن ژرمن فوتبال جهان کفش طلا فوتبال