رسمی؛ توافق فرمول یک و سیلوراستون برای برگزاری دو گرندپری

فرمول یک در تلاش است تا فصل ۲۰۲۰ خود را در اروپا و با کمترین ریسک آغاز کند....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مسئولین سیلوراستون و فرمول یک برای برگزاری دو مسابقه در این فصل در پیست سیلوراستون بریتانیا به توافق رسیدند، اما هنوز سوالاتی در مورد چگونگی برگزاری مسابقات در قرنطینه، مطرح است.


هر چند مالکین پیست سیلوراستون و مقامات فرمول یک در برآورد هزینه‌ها برای برگزاری دو گرند پری در این پیست با هم اختلاف نظرهای اساسی داشتند، اما پس از مذاکرات هفته‌ی گذشته بالاخره به توافق دست یافتند. البته برگزاری مسابقات در سیلوراستون همچنان نیازمند تایید و اجازه‌ی مقامات دولت بریتانیاست.


اکنون اما برگزاری مسابقات با تهدید جدیدی مواجه شده است؛ دولت بریتانیا قصد دارد قانونی را به مرحله‌ی اجرا در آورد که به موجب آن همه‌ی مسافرانی که وارد خاک بریتانیا می‌شوند باید ۱۴ روز به قرنطینه بروند.


این قانون هنوز اجرایی نشده و گفته شده که به زودی به مرحله‌ی اجرا در خواهد آمد.


مقامات فرمول یک‌ به دنبال توافقی با دولت بریتانیا هستند که کارکنان تیم‌ها و دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات فرمول یک از این قانون مستثنا شوند.


مشکل فرمول یک این است که مقر هفت تیم از ده تیم شرکت کننده در این مسابقات در بریتانیا واقع شده‌ است و تیم‌ها و کارکنان و تجهیزاتشان پس از شرکت در مسابقات در جای جای اروپا و جهان، باید دوباره به خاک بریتانیا بازگردند.

با توجه به فشردگی تقویم ۲۰۲۰، اجرایی شدن قانون دو هفته قرنطینه‌ی اجباری، هفت تیم فرمول یک را دچار مشکل کرده و برگزاری مسابقات طبق برنامه‌ریزی انجام شده را غیرممکن می‌سازد.


فرمول یک امید دارد تا فصل ۲۰۲۰ مسابقات را با برگزاری دو گرندپری پشت سر هم در پیست ردبول رینگ اتریش در تاریخ ۱۵ و ۲۲ تیر استارت زده و پس از آن برای برگزاری دو گرندپری بعدی به بریتانیا برود، البته اگر بتواند راهی برای دور زدن این محدودیت قرنطینه پیدا کند.

بیشتر بخوانید:
تاریخ برگزاری مسابقات هندبال قهرمانی آسیا جوانان
ارسال پیشنهاد فدراسیون کشتی ایران به اتحادیه جهانی
ترکاشوند: پلی‌آف کیفیت لیگ را پایین می‌آورد 

تگ ها


ویروس کرونا فرمول یک منهای فوتبال