رسول خادم گوش شکسته ها را شوکه کرد

رییس فدراسیون کشتی روز گذشته با تصمیماتی که گرفت، جامعه گوش شکسته ها را دچار شوک کرد ......

رییس فدراسیون کشتی روز گذشته با تصمیماتی که گرفت، جامعه گوش شکسته ها را دچار شوک کرد.
رسول خادم ۲۸ آذرماه امسال یعنی تقریبا ۴۰ روز قبل برای دومین دوره متوالی ریاست فدراسیون کشتی را برعهده گرفت. او چند روز بعد با تصمیم شورای فنی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد انتخاب شد. عضویت رییس فدراسیون کشتی ایران در هیات رییسه اتحادیه جهانی باعث شد تا خادم به مرد چند شغله کشتی تبدیل شود. انتخاب او به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با انتقاداتی از سوی برخی کارشناسان روبرو شد. حتی وزیر ورزش در جلسه با اعضای شورای فنی تیم های ملی از مخالفت خود با این طرح پرده برداشت و اعلام کرد خادم باید بیشتر تمرکز خود را روی امور بین المللی بگذارد.
با این حال اعضای شورای فنی به دلیل ناکامی تیم ملی کشتی آزاد با مربی غیر از خادم در سال های اخیر به ویژه مسابقات جهانی ۲۰۱۷ برای انتخاب رییس فدراسیون کشتی به عنوان سرمربی تیم ملی پافشاری کردند.
روز گذشته اما رسول خادم در ۲ نامه جداگانه دست به اقداماتی زد که باعث شوکه شدن اهالی کشتی و جامعه ورزش شد. اقدام ابتدایی رییس فدراسیون کشتی تفویض تمام اختیاراتش به حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون بود که در انتخابات نامزد شد؛ اما به نفع خادم کنار کشید.
با اینکه تصور می شد این اقدام رییس فدراسیون کشتی به دلیل این باشد که با خیال راحت و تمرکز بیشتر در تیم ملی کشتی آزاد به سرمربیگری بپردازد، او چند ساعت بعد در نامه ای به اعضای شورای فنی خواست هر چه زودتر جانشینش در تیم ملی کشتی آزاد را انتخاب کنند!
البته رسول خادم در بخشی از این نامه به برخی از منتقدان هم کنایه زده بود: «با توجه به این‌که گویا تعداد قابل ‌توجهی از مربیان محترم و شناخته‌شده در جامعه کشتی، علاقه‌مند به حضور در این سمت و پذیرش مسئولیت سرمربیگری تیم‌ملی کشتی آزاد بزرگسالان کشور هستند، ضرورت دارد هرچه سریع‌تر نسبت به انتخاب مربی واجد شرایط که بتواند بار سنگین مسئولیت مذکور را برعهده گرفته، اقدام شود.» این‌که رسول خادم در این نامه از علاقه برخی مربیان به سرمربیگری در تیم‌ملی پرداخته، نشان می‌دهد او از انتقادات برخی کارشناسان کشتی ناراحت بوده و به همین دلیل تصمیم به انتشار چنین نامه‌ای گرفته است.
بعد از این اتفاقات سوالی در ذهن همه شکل گرفت که رسول خادم با واگذاری اختیاراتش در راس فدراسیون و همچنین کناره گیری از سرمربیگری تیم ملی قصد دارد چه کاری انجام دهد؟ حتی وقتی با منصور برزگر، یکی از اعضای شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد تماس گرفتیم از این مساله ابراز بی اطلاعی کرد. برزگر بررسی این مساله را به برگزاری اولین جلسه شورای فنی موکول کرد.
بنی تمیم: خادم می خواهد بر تیم های ملی نظارت کند
شاید حمید بنی تمیم، نایب رییس فدراسیون کشتی که تمام اختیارات ریاست را از رسول خادم دریافت کرده، بهترین شخصی بود که می توانست پاسخ ابهامات را بدهد. او در این باره به خبرنگار "ورزش سه" گفت: «اولا جا دارد از اعتمادی که رسول خادم به من کرده، تشکر کنم و امیدوارم که بتوانم در این سمت موفق باشم. رییس فدراسیون کشتی قصد دارد بیشتر تمرکز خود را روی مسائل فنی بگذارد و به همین خاطر تصمیم گرفت اختیارات ریاست را به من بدهد. البته خادم نمی خواهد به عنوان سرمربی در کشتی آزاد فعالیت کند. قصد او این است که به صورت مساوی بر تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نظارت داشته باشد.»
وی در پاسخ به این سوال که مدیریت تیم های ملی مدنظر رسول خادم است، افزود: «بله، همینطور است. به دلیل سال حساسی که تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ما در پیش دارند، خادم قصد دارد شخصا خودش به این عرصه ورود کرده و نظارت دقیقی داشته باشد. به همین خاطر اصرار دارد که فرد دیگری به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد فعالیت کند.»
حالا باید دید شورای فنی چطور با درخواست خادم برخورد می کند و آیا فرد جدیدی به عنوان سرمربی تیم ملی کشتی آزاد انتخاب می شود یا خیر.

تگ ها


اخبار روز کشتی