رسیدگی به تخلف پرونده ویلموتس خارج از نوبت/ وزیر هم احضار می‌شود

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از رسیدگی به تخلفات پرونده محکومیت فدراسیون فوتبال در پرونده مارک ویلموتس خارج از نوبت خبر داد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه وضعیت پرونده مارک ویلموتس و محکومیت فدراسیون فوتبال در این کمیسیون مطرح است، گفت: امیدوارم در یک فضای کارشناسی این سئوال را از مسئولان ذیربط داشته باشیم. اگر کوتاهی از طرف افراد و مسئولان باشد، پرونده آنها به دستگاه قضایی ارجاع و خارج از نوبت به آن رسیدگی می شود. کمیسیون اصل نود این اختیار را دارد که اگر پرونده ای تشکیل بدهد، باید خارج از نوبت رسیدگی شود.

پژمانفر که با رادیو تهران گفتگو می کرد، در پاسخ به این سئوال که آیا دستگاه قضایی به این ماجرا ورود می کند؟ یادآور شد: این سئوال را باید از دستگاه قضایی بپرسید. دستگاه قضایی باید بعد از شکایت، اقداماتش را انجام بدهد. ما داریم مقدماتش را انجام می دهیم و اگر به نتیجه برسیم به دستگاه قضایی ارجاع می شود.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال احضار وزیر ورزش به مجلس تصریح کرد: حتما هم مسئولان گذشته و فعلی فدراسیون و هم وزیر ورزش را به مجلس دعوت می کنیم.

رئیس کمیسیون اصل نود در خصوص مطالبه ایجاد شده برای توقیف اموال مسئولان فدراسیون فوتبال و پرداخت غرامت از اموال آنها گفت:  باید دستگاه قضایی تصمیم بگیرد. قضاوت پیش دستانه نداریم. سئوالاتی داریم که باید بررسی شود. در صورت عدم اقناع، مجلس موظف است آنرا به دستگاه قضایی ارجاع بدهد.

بیشتر بخوانید:

احتمال محرومیت تیم ملی فوتبال ایران و عدم صعود به جام جهانی

انتقاد رسانه‌های ایران بعد از حکم ویلموتس برای دستاورد تاریخی!

 

 

تگ ها


مارک ویلموتس فیفا نصرالله پژمانفر مجلس شورای اسلامی وزیر ورزش و جوانان فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال