رشید و قرارگرفتن در دوراهی بزرگ زندگی فوتبالی

دروازه بان استقلال یکی از خبرسازترین بازیکنان فوتبال ایران در روزهای گذشته بوده است....

به گزارش "ورزش سه"، رشید مظاهری دروازه بان آبی های پایتخت در روزهای پایانی لیگ بیستم و تا همین حالا شایعات زیادی درباره اش وجود دارد. این گلر باتجربه که در ابتدای فصل گذشته با قراردادی دو ساله به استقلال پیوست، حالا یک فصل دیگر از قراردادش باقی مانده و فرهاد مجیدی سرمربی آبی ها هم نیز اصرار به ماندگاری او دارد.


در این شرایط اما شایعات زیادی پیرامون جدایی مظاهری وجود دارد. گفته می شود این دروازه بان پیشنهادهایی از تیم های متمول فوتبال و البته یک تیم مدعی دارد و به همین خاطر خودش هم بدش نمی آید با توجه به اینکه درصدی از قراردادش را دریافت نکرده و البته مشکلاتی که در استقلال دارد،فوتبالش را در تیم دیگری دنبال کند.


این در شرایطی است که مظاهری در لیگ بیستم قراردادی بسیار بالا با استقلال امضا کرد و شاید اگر بگوییم که گران ترین بازیکن فصل استقلال بود، بیراه نگفته باشیم. با این حال او از نیم فصل یکی از شاکیان اصلی نسبت به پرداخت نشدن مطالبات بود، در حالی که به گفته مسئولان استقلال مظاهری نسبت به خیلی از بازیکنان دریافتی بیشتری داشته و درصد زیادی را پول گرفته است.


با توجه به اعتقاد فرهاد مجیدی به مظاهری و اصرار سرمربی استقلال برای ماندن او در این تیم بعید است مدیران باشگاه به راحتی رضایتنامه او را برای تیم دیگری صادر کنند. از طرفی شایعه شده که یکی از تیم های مدعی و متمول لیگ برتر پیشنهاد خوبی به رشید داده و او خودش می خواهد جدا شود.


از سوی دیگر در چنین فضایی تنها راه جدایی مظاهری از استقلال فسخ یک طرفه است؛ موضوعی که مظاهری را مجبور می کند به درصدهای دریافتی اش از باشگاه اکتفا کند. او خودش اعتقاد دارد مبلغ دریافتی اش از استقلال به اندازه ای نیست که بتوانند نگهش دارند اما مسئولان استقلال نظر دیگری دارند.


اختلاف مالی رشید و استقلال ظاهرا به هدیه ای است که اول فصل یکی از نزدیکان احمد سعادتمند به او اهدا کرد و مدیران استقلال حالا آن مبلغ را به درصد دریافتی اش اضافه کردند اما خود این بازیکن چنین مساله ای را قبول ندارد.


حالا در صورتی که رشید بخواهد از استقلال جدا شود، باید یک طرفه قرارداد خود را فسخ کند که این موضوع قطعا با اعتراض باشگاه استقلال مواجه خواهد شد و احتمالا در این صورت شکایت آبی ها از دروازه بان سابق تیم ملی باشیم. 


نکته مهم اینکه مظاهری سال گذشته نیز با همین شیوه از تراکتور راهی استقلال شد؛ او در حالی که مدیران تراکتور ادعا داشتند یک فصل دیگر از قراردادش باقی مانده اما یکطرفه فسخ کرد و با استقلال قرارداد بست. موضوعی که با شکایت تراکتوری ها مواجه شد اما در نهایت کمیته تعیین وضعیت حکم خود را به سود مظاهری صادر کرد و حضور او در استقلال را بلامانع دانست.


حالا رشید اگر بخواهد از استقلال جدا شود دوباره باید مسیر سال گذشته را تکرار کند و احتمالا در این صورت شاهد رفتن دوباره پرونده به کمیته تعیین وضعیت خواهیم بود؛ موضوعی که یک جنگ تمام عیار میان این گلر و استقلال را ایجاد خواهد کرد.


حال رشید دوراه پیش رو دارد؛ اینکه قصد جدایی کند و با فسخ یک طرفه قرارداد شکایت استقلال را به جان بخرد و راه دوم اینکه او به قراردادش پایبند بماند و در لیگ بیست و یکم نیز پیراهن آبی ها را برتن کند. موضوعی که برای رسیدن به جوابش باید روزهای آینده را منتظر بمانیم.

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران اخبار نقل و انتقالات نقل و انتقالات رشید مظاهری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال