رضایت ارنستو والورده از اردوی بارسلونا در ژاپن

ارنستو والورده سرمربی بلوگران از اردوی آسیایی بارسلونا و آماده‌سازی این تیم در ژاپن رضایت دارد...

سرمربی بارسلونا از عملکرد تیمش در ژاپت رضایت دارد.

به گزارش مدال، ارنستو والورده به پیروزی بارسلونا مقابل ویسل کوبه واکنش نشان داد.

به گزارش مارکا، آبی اناری‌ها در دومین بازی دوستانه پیش فصلشان در ژاپن، ساعاتی پیش موفق شدند با دو گل از کارلس پرز از سد ویسل کوبه بگذرند و حالا با روحیه‌ای خوب به بارسلونا برگردند تا برای دومین فاز آماده سازی مهیا شوند. والورده پس از بازی گفت:

"بازی برای ما هم احساسی بود و هم فوایدی داشت. هر بازیکن توانست 45 دقیقه دیگر بازی کند. از حضور در ژاپن نکات مثبت و مفیدی به دست آوردیم. امروز هوا به شدت گرم و شرجی بود. خوشحالم چون همه چیز طبق برنامه پیش رفت و هیچ مصدومی هم ندادیم. مورد پیکه هم صرفا برای رعایت جنبه احتیاط بود.

دی یونگ؟ امروز در پست متفاوتی به کار گرفته شد. سرجی روبرتو جای بوسکتس بازی کرد و فرنکی یک خط جلوتر رفت. واقعیت این است که می‌توانیم از چند پسته بودن فرنکی استفاده کنیم. او در هر دو پست به ما کمک خواهد کرد. او در دفع توپ کاملا حرفه‌ای عمل می‌کند و وقتی پست هجومی‌تری دارد، به خوبی به محوطه جریمه حریف اضافه می‌شود. داشتن او مایه خوشبختی است. هنوز زود است که برای فرنکی یک پست مشخص تعریف کنیم. البته اینکه بازیکن بسیار خوبی برای دو پست دارید، خبر فوق العاده‌ای است.

ریکی پویگ و پرز؟ اینکه بازیکنان آکادمی و جوان باشگاه یک گام رو به جلو برداشته‌اند، خبر خوبی است. نقش آنها در تیم تا حدودی مشخص است. آنها جایگزین و ذخیره بازیکنان اصلی خواهند بود. از عملکردشان راضی هستیم و خواهیم دید وقتی بازی‌های رسمی از راه برسند، روی کدام یک از آنها حساب خواهیم کرد. اینکه پرز امروز دو گل زد هم خبر خوبی است چون ما عملا بدون مهاجم به ژاپن آمدیم. در هر دو بازی در نیمه‌های دوم موقعیت‌های بیشتری نسبت به نیمه اول داشتیم. این بازی‌ها بیشتر برای هماهنگ شدن بازیکنان جدید با تیم است و از این بابت پیشرفت کردیم.

دمبله؟ او بسیار پویا و فعال بود و مدام خواهان مشارکت در جریان بازی. احتمالا امروز درصد موفقیتش در دوئل‌های یک به یک بالاتر بود. عثمان اکنون نگرش فوق العاده‌ای دارد و امیدواریم این تغییر او، به گل، تلاش و حضور در کارهای تدافعی ختم شود. به لحاظ نگرش دمبله مشکلی ندارد.

گریزمان؟ واضح است که بازیکنان خوب، خیلی راحت با یکدیگر هماهنگ می‌شوند. خواهیم دید همکاری او با مسی و لوییس چطور خواهد بود ولی امیدواریم این مثلث جواب بدهد. گریزمان خیلی سریع بین خطوط حرکت می‌کند و ما به این فاکتور نیاز داریم."

اخبار مرتبط:

بارسلونا ۲ - ۰ ویسل کوبه؛ پیروزی بارسا پیش چشم یاران قدیمی

تگ ها


تور آسیایی بارسلونا ارنستو والورده آماده‌سازی پیش‌فصل فوتبال جهان بارسلونا لالیگا فوتبال