رضایت مربی تیم ملی از عملکرد تنها آزادکار ایران در جام جهانی

مربی تیم ملی کشتی آزاد ضمن تشریح عملکرد تنها ملی پوش ایران در رقابتهای جام جهانی انفرادی ۲۰۲۰ صربستان از مبارزات او اظهار رضایت کرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، رقابتهای جام جهانی انفرادی کشتی آزاد ۲۰۲۰ صربستان در حالی به میزبانی شهر بلگراد برگزار شد که ایران تنها یک نماینده در این مسابقات داشت. البته قرار بود تیم ایران در این پیکارها با دو آزادکار حضور یابد که امیر محمد یزدانی به دلیل تست مثبت کرونا از اعزام به صربستان بازماند. بر این اساس رحمان عموزاد در وزن ۵۷ کیلوگرم تنها نماینده ایران بود که به همراه عباس حاج کناری مربی تیم ملی کشتی آزاد راهی صربستان شد.

در همین راستا عباس حاج کناری در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اظهار رضایت از عملکرد رحمان گفت: رحمان در شرایطی به میدان رفت که همه می‌دانیم مدتهاست که شیوع کرونا، مشکلات زیادی در رویدادهای کشتی بوجود آورده، اما به هر حال او توانست در صربستان به میدان برود و به مدال برنز برسد. در مجموع باید گفت که او در حد و اندازه‌ای که انتظار می‌رفت کشتی گرفت و توانست به خوبی در برابر رقبای خود ظاهر شود.

وی ادامه داد: با توجه به کشتی‌های عموزاد در دور مقدماتی و پیروزی‌های قاطع او نباید رقبایش را ساده و ناتوان خواند چراکه همان آزادکار ایتالیایی که عموزاد او را شکست داد، یک کشتی گیر روسی الاصل بود. البته رحمان به خوبی با کمک کادر فنی توانست این آزادکار را آنالیز کند و در نهایت او را شکست دهد.

حاج‌کناری در ادامه به تنها شکست عموزاد در این دوره از مسابقات که در برابر حریف روسی رقم خورد گفت: رحمان در این مسابقات خیلی خوب کشتی گرفت اما در نیمه نهایی در برابر حریف باتجربه و عنوان دار روس خود کمی دست پاچه و عجولانه کشتی گرفت. در واقع تنها عاملی که باعث شکست رحمان در برابر این حریف توانمند روس شد، تجربه بالای او بود که توانست به خوبی دست رحمان را بخواند و در لحظه‌ای که عموزاد از کشتی غافل شد، امتیاز پیروزی را کسب کند.

مربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان با تاکید بر عملکرد قابل قبول ملی پوش کشورمان گفت: رحمان هنوز تجربه کافی حضور در رده بزرگسالان با نداشت و مطمئناً می‌توان در ادامه با حضور بیشتر در این قبیل میادین به تجربه لازم دست یابد. حضور در این مسابقات برای عموزاد لازم و مفید بود چراکه او می‌تواند با تکیه بر نقاط ضعف و قوت خود در این مسابقات، عملکرد بهتری در آینده داشته باشد.

رحمان عموزاد در حالی پای به رقابتهای جام جهانی کشتی آزاد در صربستان گذاشت در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر شعبان کیزیلتاش از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۱ بر صفر گیوی داویدوی از ایتالیا را مغلوب کرد و در مرحله یک چارم نهایی دیامانتینو فافه از گینه بیسائو را با نتیجه ۹ بر صفر ضربه فنی کرد. رحمان با این پیروزی‌های به نیمه نهایی رسید اما در این مرحله مقابل زائور اوگویف قهرمان جهان از روسیه با نتیجه ۴ بر ۱ (ضربه فنی) مغلوب شد. وی با این شکست به دیدار رده بندی رسید و توانست با پیروزی ۴ بر صفر از سد ولادیسلاو آندریف دارنده مدال برنز جهان از بلاروس بگذرد و صاحب مدال برنز شود.

بیشتر بخوانید:

آیا اهداف سه‌گانه فدراسیون کشتی در لیگ محقق شد؟

سوریان: حق ساروی طلا بود

 

 

تگ ها


عباس حاج کناری کشتی آزاد رحمان عموزاد کشتی