رضاییان: رونالدو را مهار کردم و نتوانست کاری کند

غیر از بازی با مراکش که شانس خیلی کمک‌مان کرد، اگر بازی با اسپانیا و پرتغال شانس همراه ما بود، مطمئنا می‌توانستیم به عنوان تیم اول صعود کنیم...

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از  رسانه «فوتبال در قطر»، برنامه تلویزیونی فیفا گفت‌وگویی با رامین رضاییان، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشته اکنون بیش از سه سال از حضورش در لیگ ستارگان قطر می‌گذرد.

این بازیکن ابتدای گفت‌وگوی مشترکش با تلویزیون فیفا و رسانه فوتبال در قطر خود را اینگونه معرفی کرد: "رامین رضاییان هستم، فرزند ایران، بازیکن فوتبال."

رضاییان سپس گریزی به خاطرات کودکی‌اش از برگزاری جام جهانی زد: "وقتی بچه بودم، یادم است زمانی که جام جهانی برگزار شد و برزیل به قهرمانی رسید، رونالدو با گل‌هایی که می‌زد و مدل مویی که داشت، برای من خیلی جالب بود. آن روزها تصویری به یاد ماندنی برای من بود. رونالدو و ریوالدو تاثیر گذارترین بازیکنان در جام جهانی بودند و در نهایت هم برزیل به قهرمانی رسید."

او ادامه می‌دهد: "آن زمان دوران کودکی را سپری می‌کردم و چون برزیل را خیلی دوست داشتم، فقط به خوشحالی کردن فکر می‌کردم. خیلی دوست داشتم که بتوانم مارادونا را در جام جهانی ببینم، اما آن دوران به سن من نمی‌خورد."

بازیکن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در توضیح بیشتر از خاطرات کودکی‌اش می‌گوید:

"اولین خاطره من از جام جهانی، جام جهانی ۲۰۰۲ کره جنوبی-ژاپن بود که در فینال برزیل با دو گل رونالدو آلمان را شکست داد و فکر کنم یکی از گل‌های او روی یک ریباند بود. صحنه قهرمانی برزیل و رونالدو برزیلی با آن بازی‌های زیبا و فوق‌العاده‌اش را به یاد دارم و این به یاد ماندنی‌ترین لحظه زندگی کودکی من از جام جهانی است."

او درباره تجربه‌اش از بازی در جام جهانی ۲۰۱۸ و تقابل با پرتغال و ستاره‌ای چون کریستیانو رونالدو می‌گوید: "در کل این بازی‌ها فراموش نشدنی است. وقتی وارد استادیوم می‌شوید، آن جو و هیجان آنقدر زیباست که توصیف کردنش خیلی سخت است. به خصوص بازی روبه‌روی بازیکنی که به همراه لیونل مسی از بهترین بازیکنان دنیاست و او روبه‌روی من بازی می‌کرد. آن لحظه فکر می‌کردم که چه افتخار بزرگی نصیب من شده روبه‌روی چنین بازیکنی بازی کردم و توانستم رونالدو را کنترل کنم و این از لحظات به یاد ماندنی زندگی من بود."

رضاییان خاطره‌اش درباره مهار رونالدو در جام جهانی ۲۰۱۸ را اینگونه بازگو می‌کند: "زمانی که با پرتغال بازی داشتیم در تونل استادیوم بودیم و من همیشه می‌خواهم هیجانی بدهم و به بازیکنان می‌گویم فریادی بزنید که استرس از بدن‌تان خارج شود. آن لحظه همه یک مدلی همدیگر را تشویق می‌کردیم یا با داد زدن همدیگر را صدا می‌زدیم که پرتغالی‌ها ترسیده بودند. البته ترس نبود، شاید تعجب بود. ما همین روند را در زمین هم داشتیم و با یک نگاه دوستانه و برادرانه کار را ادامه دادیم. مثلاً خود من مامور مهار رونالدو بودم و به خوبی آن کار را کردم و نتوانست کاری کند و حتی پنالتی هم از دست داد."

 آلبوم تصاویر از رامین رضاییان در پروژه عکاسی پیش از شروع لیگ ستارگان قطر و همچنین گفت‌وگوی تصویری با برنامه تلویزیونی فیفا و رسانه فوتبال در قطر که توسط شبکه الکاس تولید می‌شود.

اما حسرت بزرگ بازیکن تیم ملی فوتبال ایران چیست؟ او ادامه می‌دهد: "در بازی با پرتغال سزاوار برد بودیم و یکی از بهترین بازی‌های ایران را در جام جهانی دیدیم. شاید اگر در جام جهانی کمی شانس ما را همراهی می‌کرد، البته غیر از بازی با مراکش که شانس خیلی کمک‌مان کرد، اگر بازی با اسپانیا و پرتغال شانس همراه ما بود، مطمئنا می‌توانستیم به عنوان تیم اول صعود کنیم."

او بازی در جام جهانی را اینگونه توصیف می‌کند: "وقتی برای کشورم بازی می‌کردم، حاضر بودم آن لحظه جانم را هم بدهم. حاضر بودم، سر و بدنم را روبه‌روی توپ قرار دهم تا عبور نکند و به سمت دروازه ما برود که گل شود. جز اینکه به موفقیت تیم ملی ایران، کشورم فکر کنم، چیزی نبود. اینکه بتوانیم مردم کشورم را خوشحال کنیم و بالاتر از این ارزشی برای ما نیست که بتوانیم مردم کشور را خوشحال کنیم و ما با تمام وجود این کار را کردیم."

رضاییان درباره اینکه قطر، کشوری که در آن فعالیت می‌کند میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است و تصورش از این میزبانی چیست، می‌گوید: "برگزاری جام جهانی در قطر، خیلی قشنگ و زیباست. مثل دیگر جام جهانی‌هاست که البته هر جام جهانی زیبایی‌های خودش را دارد و این جام هم یک زیبایی‌هایی دارد که می‌تواند به یاد ماندنی شود."

اما بازیکن باشگاه السیلیه می‌گوید: "سه سال و نیم است که در قطر بازی می‌کنم و همه چیز اینجا بی نظیر است. امکانات، زمین‌های تمرین و همه چیز عالی است. از نظر کیفیت سال به سال پیشرفت را می‌بینیم و خود من در این سه سال و نیم این پیشرفت را دیدم. این روند حتی به بهتر شدن قطر کمک می‌کند تا در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشد. چون فکر می‌کنم هر چقدر لیگ خوبی داشته باشید، تیم ملی قوی‌تری دارید. حتی از بازیکنان بومی قطری به خوبی استفاده می‌شود و فکر می‌کنم این روند، موفقیت را برای تیم ملی و فوتبال قطر به دنبال دارد و من هم برای آنها آرزوی موفقیت دارم."

تگ ها


رامین رضاییان تیم ملی ایران فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال