رضایی:بازیکنان پاراوالیبال به لطف کرونا وزنه‌برداران خوبی شده‌اند

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته با تاکید بر یکنواخت شدن شرایط تمرینی بازیکنان این تیم گفت: با این شرایط وزنه‌برداران خوبی از این تیم به جامعه ورزش جانبازان و معلولان تحویل می‌دهیم....

هادی رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برای تیم ملی والیبال نشسته و شروع تمرینات این تیم هیچ برنامه ای مصوب نشده، گفت: بعد از اینکه به خاطر کرونا تمام برنامه های تمرینی و اردویی بازیکنان لغو شد، پیگیری تمرینات ملی پوشان به صورت انفرادی را در برنامه قرار دادیم. من هم به عنوان سرمربی به صورت مجازی و از طریق کانالی که ویژه این کار تشکیل شد بر وضعیت تمرینی آنها نظارت داشتم. بعد از ۶ ماه همچنان با این شرایط تمرینات دنبال می شود.

وی تصریح کرد: به خاطر محدود بودن شرایط تمرینی ملی پوشان در منزل یا احیانا سالنی که برای ساعتی امکان استفاده از آن را دارند و مهمتر از آن انفرادی تمرین کردن ورزشکاران، تمرینات به چند حرکت برای آماده نگه داشتن بدن‌های‌شان محدود شده است. والیبال نشسته یک ورزش گروهی است، اگر قرار باشد بازیکنان این رشته به صورت انفرادی تمرین کنند فقط می توانند تمریناتی مانند وزنه زدن را با جدیت پیگیری کنند تا از آمادگی دور نشوند. اینکه به صورت انفرادی تمرینات والیبال نشسته انجام داد، امکان پذیر نیست.

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته تاکید کرد: همانطور که تمرین شنا فقط در استخر امکان پذیر است برای تمرین والیبال نشسته هم باید توپ داشت و پرتاب انجام داد و بعضا گروهی کار کرد اما طی ماه های گذشته ملی‌پوشان والیبال نشسته هرچقدر از این تمرینات و در کل از تمرینات فنی و گروهی دور بودند، خیلی خوب تمرین وزنه را انجام دادند طوریکه می توانیم وزنه برداران خوبی را تحویل جامعه ورزش جانبازان و معلولان بدهیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه هر چه زودتر شرایط برای آغاز به کار اردوی تیم ملی والیبال نشسته مهیا شود، گفت: این موضوع، مسئله ای نیست که به صورت شخصی در مورد آن تصمیم گیری شود. به محض اینکه مجوز لازم را به من بدهند و بودجه لازم را هم تزریق کنند اردوی تیم ملی والیبال نشسته را آغاز می کنم.

رضایی همچنین یادآور شد: در بخش والیبال تیم های باشگاهی مانند سایپا، شهرداری ارومیه، اردکان یزد و ... از چند هفته پیش تمرینات‌شان را آغاز کرده اند چون زمان مسابقات لیگ مشخص شده و باید در این رقابت ها شرکت داشته باشند. این تیم ها با رعایت پروتکل های بهداشتی وارد فضای تمرینی شده اند. امیدوارم برای دیگر رشته ها و ورزشکاران شان هم این شرایط ایجاد شود.

تگ ها


هادی رضایی تیم ملی والیبال نشسته ایران ویروس کرونا وزنه برداری