رضایی: خواهش می‌کنم بازی با شهرخودرو را لغو کنید

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن می‌گوید باید قانونی که ایفمارک در مورد تعداد کرونایی‌های یک تیم برای لغو بازی نوشته، تغییر کند....

به گزارش "ورزش سه"، رحمان رضایی سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن که روزهای سختی را سپری می‌کند  و به تازگی نفرات کلیدی تیمش به ویروس کرونا مبتلا شده اند، در مورد شرایط اردوی سبزپوشان اینطور حرف هایش را آغاز کرده است: وضعیت ما زیاد جالب نیست. البته قانونی از طرف ایفمارک گذاشته‌اند که اگر ۵+۱۱ بازیکن مشکلی نداشته باشند می‌توان بازی را برگزار کرد. این قانون باید اصلاح شود. باید حساب کنند اگر واقعاً ۵۰ درصد یک تیم مبتلا به کرونا شوند، تکلیف تیم چیست. تعداد کرونایی های تیم ما از ۵۰ درصد گذشته و حدود ۶۶ درصد از بازیکنان ثبت تیم ما کرونا گرفته‌اند. باید در قانون تجدیدنظر شود وگرنه عواقب سختی برای بازیکنان حریف، عوامل برگزاری و داوران خواهد داشت.


سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن با اشاره به نفرات مبتلا شده به ویروس، اضافه کرد: بازیکنان کرونایی الان در منزل قرنطینه هستند. نه تمرین می‌کنند و نه بیرون می آیند. چند بازیکن دیگر هم مشکوک هستند، چون اینها با کسانی که کرونا دارند هم اتاق بوده‌اند. مجبور شدیم امروز از این نفرات تست بگیریم تا از سلامتشان مطمئن شویم. متاسفانه شرایط خیلی جالب نیست هم در شهر اصفهان و هم تیم ذوب آهن. رحمان رضایی که با برنامه تهران ورزشی حرف زده، سپس درخواستی از سازمان لیگ مطرح کرد و افزود: خواهشم این است بازی با شهرخودرو را به روز دیگری موکول کنند تا وضعیت بهتر شود. مهم این است بازیکنان ما سلامت باشند. اگر بازی چند روز به تعویق بیافتد به هیچکس آسیب نمی‌رسد.


بازیکن سابق تیم ملی با اشاره به اینکه نامه نگاری با سازمان لیگ برای تعویق بازی انجام شده، توضیح داد: با سازمان لیگ صحبت کردیم و نامه هم زدیم ولی باید جلسه فوری برگزار شود تا قضیه را حل کنند و تصمیمی بگیرند که به نفع بازیکنان، تیم‌ها و داوران باشد. کشور ما تقریباً دو هفته قرنطینه بود ولی اگر بخواهیم این شرایط را نادیده بگیریم منطقی نیست و سلامت عمومی در خطر خواهد بود.


وی درباره دیدار با پرسپولیس و احتمال لغو آن بازی در هفته هفتم لیگ برتر هم گفت:  نمی دانم آن بازی لغو می‌شود یا نه. منتظر تصمیم سازمان لیگ و فدراسیون هستیم.


از سرمربی ذوب آهن در رابطه با تعویق دو هفته ای بازی های این تیم مقابل شهرخودرو و پرسپولیس پرسیده شد و او در واکنش به این سوال گفت: تلاش می‌کنیم این بازی‌ها برگزار نشود. همه مردم به نحوی درگیر این ویروس هستند. هنوز شرایط جالب نیست. به خاطر وضعیت تیم خودم نمی گویم بلکه بیشتر به خاطر خانواده بازیکنان این حرف را می زنم.


رضایی سپس به اتفاقات دیدار تیمش برابر نفت آبادان اشاره کرد: قبل و بعد از بازی با صنعت نفت یکسری از هواداران آمدند و زیاد مسائل بهداشتی را رعایت نکردند. داشتن ماسک الزامی و واجب است ولی خیلی از طرفداران بدون ماسک آمدند و بازیکنان ما از وسط آنها رد شدند. نباید اجازه می‌دادند طرفداران به بازیکنان نزدیک شوند.


بخش بعدی حرف های سرمربی ذوب اهن در رابطه با انتقاداتش از علمکرد داوران بود و در واکنش به نقل قولی از خودش که در آخرین مصاحبه اش گفته بود، فوتبال ایران در حال رفتن به بیراهه‌است، بیان کرد: همه طرفداران دوست دارند فوتبال سالم ببیند. فوتبالی که نتایجش در زمین رقم بخورد. در چهار هفته مقابل چهار تیم مختلف با چهار داور متفاوت به یک شکل مشابه آسیب دیدیم. انگار یک نفر اراده کرده بود که صدای هر چهار داور یکسان باشد. چرا یکبار این اشتباه به نفع ما رخ نمی‌دهد. از سازمان لیگ و فدراسیون خواهش کردیم بررسی کنند. این قضیه لوث شده است. حداقل ۵۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم در کارخانه ذوب آهن درگیر این قضیه هستند. باید سریع‌تر رسیدگی کنند و جلسه‌ای بگذارند و ترتیب اثر بدهند. نمی‌شود این‌طور پیش برود. صبر ما هم حدی دارد. کاسه صبر ما لبریز شده است. باید به این سریال که نزدیک به دو ماه است ادامه دارد، پایان بدهند.

تگ ها


رحمان رضایی ذوب آهن اصفهان