رفت و برگشت امین قاسمی‌نژاد به استقلال

در حالی که اکبر صادقی حتی حضور امین قاسمی نژاد در تیم جدیدش را با انتشار یک استوری تبریک گفته بود، آخرین مصاحبه های عضو هیئت مدیره و مدیرعامل باشگاه استقلال این موضوع را تایید نمی کند....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال اگرچه یکی از پرمهره ترین تیم های لیگ برتر در دوره بیستم به شمار می رود، اما هر چقدر دست کادر فنی این تیم در پست های مختلف زمین نظیر دفاعی میانی، دفاع چپ و راست، هافبک دفاعی و همینطور مهاجمان برای انتخاب ترکیب اصلی باز است، در پست هافبک بازیساز تنها فرشید اسماعیلی در دسترس است؛ بازیکنی که تعداد زیادی از بازی‌های نیم فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد و با گلزنی مقابل نساجی مازندران نشان داد که وجود یک بازیکن سرحال و آماده می تواند چه غنیمت بزرگی برای آبی های پایتخت در آن پست باشد.


امین قاسمی نژاد هافبک ارزشمند سال های اخیر شهرخودرو بازیکنی بود که مدیران استقلال برای پر کردن خلاء تیمشان در پست هافبک بازیساز زیر سر گذاشته بودند و خبرهای مختلف حاکی از نهایی شدن این انتقال داشت، تا این بازیکن تاثیرگذار به بخش هجومی ترکیب استقلال اضافه شود، اما در حالی که حرف های حجت نظری عضو هیئت مدیره استقلال حاکی از قطعی شدن این انتقال داشت و اکبر صادقی همبازی سابق قاسمی نژاد در شهرخودرو این خبر را با انتشار یک استوری تایید کرده بود، در آخرین مصاحبه های مدیران استقلال نشانی از جذب امین قاسمی نژاد و حضور او در تیم فرهاد مجیدی، که تنها درخواست در فصل نقل و انتقالات به خدمت گرفتن مهاجم شهرخودرو بود، دیده نمی شود.


اما چطور هر روز که جلوتر آمدیم، احتمال انتقال قاسمی نژاد از مشهد به تهران کمتر شد؟


*در واقع اولین دلیل آن مبلغ بالایی است که مدیران مشهدی برای صدور رضایتنامه این بازیکن درخواست کرده اند و مدیران استقلال برای جذب این بازیکن فقط باید چیزی حدود ۳ میلیارد تومان به باشگاه مشهدی پرداخت می کردند.


*در گام دوم باشگاه شهرخودرو برای اینکه قاسمی نژاد را به استقلال واگذار کند، درخواست معاوضه این بازیکن با یکی از مدافعان میانی استقلال را مطرح کرده بود. عارف غلامی، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی و محمد مرادمند چهار مدافع میانی استقلال به شمار می روند که مدیران استقلال تمایلی به از دست دادن هیچ کدامشان نشان ندادند، تا داستان جذب امین قاسمی نژاد با انجام معاوضه بازیکنان میان دو باشگاه هم به مشکل بخورد.

مذاکره با اولویت های دوم هم بی سرانجام


شنیده می شود حتی استقلالی ها برای اینکه بازیکن مورد نیاز کادر فنی در پست هافبک هجومی و بازیساز را حل کنند به سراغ مجتبی حق دوست بازیکن سابقشان که اکنون در ذوب آهن بازی می کند نیز رفته اند و یکی از هافبک های هجومی سپاهان را نیز زیر نظر گرفته اند، که البته مذاکره با این دو باشگاه نیز به دلیل پاسخ منفی آنها به جایی نرسیده است.

شانس بالای گل گهر برای جذب امین قاسمی نژاد


گل گهر به گفته مسئولان باشگاه مشهدی تنها باشگاهی به شمار می رود که برای جذب قاسمی نژاد درخوست رسمی ارسال کرده و پروسه جذب این بازیکن را همچنان به دقت زیر نظر دارد. حالا و در شرایطی که استقلال برای جذب قاسمی نژاد به دلایل مختلف با مدیران باشگاه شهرخودرو به توافق نرسیده، بهترین فرصت برای مدیران باشگاه سیرجانی فراهم شده تا این بازیکن را برای تیمشان و امیرقلعه نویی در نیم فصل دوم جذب کنند و شانس آنها در رقابت برای جذب این بازیکن بالاتر از سایر باشگاه هایی به نظر می رسد که در کنار استقلال به دنبال جذب قاسمی نژاد هستند و مددی مدیرعامل استقلال در آخرین مصاحبه خود از گفتن نامشان خودداری کرد.

جذب هافبک بازیساز؛ همچنان بی پاسخ


تمام این شرایط باعث شده تا مدیران استقلال همچنان یک سوال بزرگ بی پاسخ مقابل چشمانشان داشته باشند و برای حل آن حتی از ایجاد کمپین های مردمی جهت جمع آوری کمک های مالی نیز حمایت کرده اند. در یک هفته باقی مانده ماجرای نقل و انتقالات و خبرهایش همچنان داغ باقی خواهد ماند و مهم ترینش به سرنوشت امین قاسمی نژاد اختصاص خواهد داشت که بخش مهمی از اخبار زمستانی فوتبال ایران را به خودش اختصاص داده است.

تگ ها


استقلال تهران امین قاسمی‌نژاد شهر خودرو