رفت و برگشت جوان اول کاراته در مسیر توکیو

ملی پوش کاراته ایران گفت: دوست دارم زودتر به شرایط مسابقه برگردم و با کسب سهمیه المپیک جوانترین کاراته کای ایران در توکیو باشم....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با اینکه بعد از لغو رقابت های کاراته وان مراکش در اسفندماه سال ۹۸ فدراسیون جهانی این رشته تصمیم به معرفی نفرات المپیکی با توجه به رنکینگ گرفت، اما بعد از تعویق المپیک تصمیم جدیدی اتخاذ شد. حالا هم سجاد گنج زاده و هم سارا بهمنیار که المپیکی معرفی شده بودند، باید بار دیگر جایگاه خود را در یک مسابقه پیش رو تثبیت کنند تا حضورشان در المپیک توکیو قطعی شود. 


سارا بهمنیار در این باره به سایت فدراسیون کاراته گفت: تا پیش از تصمیم فدراسیون جهانی برای تکرار رقابت های کاراته وان مراکش در راه کسب سهمیه المپیک توکیو، ‌حضور من در المپیک قطعی بود. با شرایط فعلی باید در آن مسابقات نیز به میدان بروم تا جایگاه خودم را در رنکینگ تثبیت کنم.


وی افزود: خدا را شکر در رنکینگ جایگاه خوبی دارم و اگر همان عملکردم در رقابت های کاراته وان را به نمایش بگذارم می توانم یکی از ملی پوشان کاراته ایران در المپیک توکیو باشم. در حال حاضر امتیاز من ۵۶۴۷ است و نفر بعد از من ورزشکاری از کشور اتریش است که ۵۱۹۷ امتیاز دارد. با توجه به این اختلاف امتیاز و اینکه این ورزشکار رقابت های قهرمانی اروپا را نیز پیش رو دارد، شانس من برای حضور در المپیک بالاست.


بهمنیاز ادامه داد: رسیدن به المپیک بخشی از مسیر ماست،‌ تمام تلاش من و سایر کاراته کاها آن است که در المپیک بهترین نتایج را کسب کنیم. هر چند میدان المپیک متفاوت با رقابت های جهانی یا آسیایی است ولی کاراته ایران در جهان شناخته شده هستند و بهترین نتایج را در توکیو می خواهد.


دارنده مدال برنز مسابقات جهانی ۲۰۱۸ در پایان عنوان کرد:در حال حاضر به واسطه شیوع ویروس کرونا،‌تمرینات خود را به صورت انفرادی دنبال می کنم. نه تنها من بلکه تمام کاراته کاها دلتنگ تمرینات گروهی هستند. خیلی دوست دارم زودتر به شرایط مسابقه برگردم و با کسب سهمیه المپیک جوانترین کاراته کای ایران در توکیو باشم.

بیشتر بخوانید:

‏کرونا‬ فرصتی برای بازسازی/ کاراته در مسیر جوانگرایی مدیریتی

تکلیف سوپر لیگ کاراته شنبه آینده مشخص می شود

 

 

تگ ها


کاراته سارا بهمن یار