رفعتی: فغانی تند صحبت نمی کند

رئیس دپارتمان داوری گفت: وقتی بازیکنی به خودش اجازه میدهد سر داور داد بزند، با عکسالعمل داور روبهرو خواهد شد اما فغانی تند حرف نمیزند ......

رئیس دپارتمان داوری گفت: وقتی بازیکنی به خودش اجازه می‌دهد سر داور داد بزند، با عکس‌العمل داور روبه‌رو خواهد شد اما فغانی تند حرف نمی‌زند.

به گزارش مدال داود رفعتی، درباره قضاوت علیرضا فغانی در دیدار سپاهان و پرسپولیس و اعتراض سپاهانی‌ها به پنالتی پرسپولیس اظهار داشت: داوری‌ها از هفته دوازدهم به بعد بهتر شده و اشتباهات تأثیرگذار نداشتیم. برای داوران کلاس‌های داوری یک روزه گذاشتیم و قرار است این کلاس‌ها باز هم برگزار شود. داور  انسان است و اشتباه می‌کند. فغانی هم انسان است و نمی‌توان با یک اشتباه جلویش را گرفت. باید بازی را کامل مشاهده و سپس درباره صحنه‌های آن صحبت کنم.

وی در مورد اینکه بازیکنان سپاهان از ادبیات تند فغانی ناراحت بودند، گفت: با فغانی سال‌ها قضاوت کرده‌ام و هم دوره من بوده است. وقتی بازیکن به خودش اجازه می‌دهد داد بزند، تند رفتار یا با جسارت با داور صحبت کند، مطمئنا داور عکس‌العمل نشان می‌دهد. اینکه فغانی بخواهد بی‌ادبانه صحبت کند، رد می‌کنم و چنین چیزی ندیده‌ام. فغانی بر اساس قانون تصمیم می‌گیرد. شاید در گذشته جوان بوده و تند صحبت کرده باشد و آن را به الان ارتباط بدهند، اما امروز تند صحبت کردن او را رد می‌کنم. من خیلی از بازی‌ها با فغانی به زمین رفتم و او خیلی از بازیکنان را به اسم‌شان صدا می‌زند.

رئیس دپارتمان داوری در خصوص بیانیه مدیران باشگاه‌ها و و صحبت‌های سرمربیان علیه داور عنوان کرد: آن روزی که سپاهان بیانیه داد، به امیر قلعه‌نویی گفتم این کار درست نیست. پس از آن تراکتورسازی شروع کرد و قبل از بازی با پیکان بیانیه داد. علیرضا اسدی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی را دیدم و از او به خاطر بیانیه‌ای که داده بودند، گله کردم. پس از تراکتورسازی، پرسپولیس بیانیه داد. برانکو و مصطفی قنبرپور از دوستان من هستند، اما این رفتارها درست نیست. هر چقدر بیانیه بدهید، داور کار خودش را می‌کند.