رفع تکلیف به روش فدراسیون فوتبال ایران

تیم ملی ایران در 2 بازی دوستانه به مصاف بولیوی و ترینیداد و توباگو خواهد رفت ......

تیم ملی ایران در 2 بازی دوستانه به مصاف بولیوی و ترینیداد و توباگو خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار مدال در حالی بازی مقابل تیم های بولیوی و ترینیداد و توباگو قطعی شده که هیچ کارشناسی نمی تواند بازی با این 2 تیم را در آستانه جام ملت های آسیا توجیه کند.اینکه بازی مقابل این 2 تیم از آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی چه سودی برای فوتبال ایران خواهد داشت سوالی است که مسئولین فدراسیون باید به آن پاسخ بدهند.

معمولا در آستانه تورنمت های بزرگ همه مربیان سعی می کنند با شبیه سازی از رقبا در بازی های دوستانه تیمشان را برای رقابت اصلی آماده کنند.حال اینکه بولیوی و ترینیداد و توباگو چه شباهتی با رقبای ایران در جام ملت ها دارند سوالی است که پیدا کردن یک پاسخ منطقی برای آن تقریبا غیرممکن است.

نگاهی به برنامه دیگر رقبای ایران در جام ملت ها نشان می دهد که رقبای ایران به بهترین شکل ممکن در حال آماده شدن برای حضور در بزرگ ترین رقابت فوتبال قاره کهن هستند.مدعیان اصلی جام ملت های آسیا و رقبای کشورمان در مسیر رسیدن به عنوان قهرمانی به بهترین شکل ممکن از فیفادی ها استفاده کرده اند و تمامی بازی های دوستانه این تیم ها با معیار شبیه سازی از رقبای اصلی صورت گرفته است.به عنوان مثال تیم ملی استرالیا در جام ملت ها باید به مصاف سوریه،اردن و فلسطین برود.بر همین اساس بازی با کویت و لبنان در تقویم بازی های دوستانه این تیم گنجانده شده است و مسلما کویت و لبنان بهترین شبیه سازی ممکن برای بازی با تیم های اردن،فلسطین و سوریه است.استرالیا علاوه بر این 2 بازی در یک بازی دوستانه به مصاف کره جنوبی هم می رود تا خود را برای رویارویی با قدرت های فوتبال آسیا در مراحل حذفی آماده کند.

عربستان هم در 2 بازی دوستانه خود به مصاف برزیل و عراق می رود؛یک بازی مقابل برزیل قدرتمند که به بازیکنان عربستان اعتماد به نفس می دهد و یک بازی مقابل عراق با هدف شبیه سازی.

کره جنوبی هم در بازی های دوستانه خود به مصاف استرالیا و ازبکستان خواهد رفت؛یک بازی مقابل یکی از مدعیان آسیا و یک بازی مقابل ازبکستان با هدف شبیه سازی از هم گروه خود یعنی قرقیزستان.

مقایسه بازی های دوستانه مدعیان جام ملت ها با بازی های دوستانه تیم ملی نشان می دهد که همه تیم ها با یک هدف گذاری خاص برنامه بازی های دوستانه خود را چیده اند و ما فقط به منظور رفع تکلیف و خالی نماندن 2 فیفادی باید به مصاف بولیوی و ترینیداد و توباگو برویم!
 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال