رفقای خوب؛ چرا استقلال در اصفهان غریبه نیست؟

دو تیم استقلال و سپاهان امروز در دیداری حساس از هفته دوازدهم لیگ برتر و از ساعت ۱۵:۰۰ به مصاف هم می‌روند....

رفقای خوب؛ چرا استقلال در اصفهان غریبه نیست؟

به گزارش مدال،‌ دو تیم تهرانی و اصفهانی از قدیمی ترین و پرافتخارترین تیم های ایران به شمار می‌روند که دیدار آنها همیشه از جذاب ترین دیدارهای فصل  بوده است.
بر خلاف دیدارهای پرسپولیس و سپاهان که همیشه با تنش و درگیری چه قبل از مسابقه و چه بعد از مسابقه همراه است اما دیدار استقلال و سپاهان دوستانه تر است. 
از قدیم بازیکنان زیادی بین دو تیم رد و بدل شده اند،از رضا عنایتی و سید صالحی و مجتبی جباری تا به امروز که بازیکنان زیادی از جمله وریا غفوری، سجاد شهباززاده، امید نورافکن، قربانی، علی کریمی، سیاوش یزدانی و  عارف غلامی که سابقه بازی در این دو تیم را دارند. گذشته از بازیکنان، امیر قلعه نویی سرمربی زردپوشان اصفهان سال‌ها سابقه مربیگری در استقلال را دارد و افتخارات زیادی را برای آبی‌پوشان پایتخت کسب کرده است. در واقع می‌توان یک تیم ۷ نفره به سرمربیگری امیرقلعه نویی تشکیل داد که در دو تیم بازی کردند با این حساب این بازی را می توان به نوعی جدال رفقا یا آبی و زردهای دوست و رقیب دانست.

بیشتر بخوانید:

در انتظار حساس‌ترین دیدار هفته دوازدهم؛ زورآزمایی آبی‌پوشان با ژنرال

شیخِ استقلال یا کی‌روشِ سپاهان؛ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آید؟!

جدال بزرگ؛ استقلال-سپاهان جنگ قدرت در رقابتی تن به تن

 

تگ ها


پرسپولیس امیر قلعه نویی ووریا غفوری سیاوش یزدانی عارف غلامی علی کریمی سجاد شهباز زاده علی قربانی امید نورافکن سپاهان استقلال سپاهان-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال