رقابت ایران، آمریکا و گرجستان برای سکوی سومی جهان

با توجه به قطعی شدن قهرمانی روسیه و نایب قهرمانی قزاقستان در رقابت‌های جهانی کشتی آزاد، تیم‌های ایران، آمریکا و گرجستان برای رفتن بر روی سکوی سومی در روز پایانی با یکدیگر رقابت دارند....

با توجه به قطعی شدن قهرمانی روسیه و نایب قهرمانی قزاقستان در رقابت‌های جهانی کشتی آزاد، تیم‌های ایران، آمریکا و گرجستان برای رفتن بر روی سکوی سومی در روز پایانی با یکدیگر رقابت دارند.

به گزارش مدال، رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان 2019 بعد از ظهر امروز(یکشنبه) با برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال اوزان 61، 79، 86 و 97 کیلوگرم به پایان می‌رسد.

روسیه در 6 وزن نخست 115 امتیاز گرفت و در روز پایانی نیز درخشش این تیم ادامه داشت تا جایی‌که شانس 2 طلا و 2 برنز دیگر را نیز دارد و با این اوصاف قهرمانی‌اش در جهان مسجل شده است. همچنین قزاقستان میزبان نیز در 6 وزن نخست 75 امتیازی شد و در روز پایانی شانس رسیدن به 2 برنز را دارد، ضمن آنکه کشتی‌گیران اوزان 61 و 86 کیلوگرم این کشور نیز با توجه به شکست در یک چهارم نهایی احتمالا امتیاز بدست می آورند و با این حساب نایب قهرمانی آن‌ها نیز تا حد بسیار زیادی مسجل شده است.

اما ایران با 51 امتیاز از 6 وزن نخست و با توجه به قطعی شدن مدال طلای حسن یزدانی 76 امتیازی می‌شود و یک شانس برنز نیز توسط بهنام احسان‌پور در وزن 61 کیلوگرم دارد که حداقل امتیاز ایران 86 و حداکثر آن 91 خواهد شد و شانس سومی دارد. البته آمریکا و گرجستان رقبای ایران برای سومی هستند.

آمریکا شرایط بهتری نسبت به ایران دارد، این کشور با اینکه در 6 وزن نخست تنها 40 امتیاز گرفته در روز پایانی و در 4 وزن نهایی یک فینالیست و شانس 2 مدال برنز دارد.آمریکا حداقل 80 و حداکثر 95 امتیازی خواهد شد.

گرجستان نیز در 6 وزن نخست 50 امتیاز گرفت، این کشور نیز همانند ایران شانس یک طلا و یک برنز در 4 وزن پایانی را دارد که حداقل و حداکثر امتیاز این کشور 80 و 90 امتیاز خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

حسن یزدانی برای دومین بار قهرمان جهان شد

محمدی: امیدواریم یکی از سکو‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دهیم

 

 

تگ ها


کشتی کشتی آزاد کشتی آزاد قهرمانی جهان کشتی