رقابت ایران و ژاپن در آغاز لیگ بعد از کرونا

ایران احتمالا به ششمین کشوری تبدیل می‌شود که لیگ خود را در آسیا از سر گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، قرار بود فوتبال در ایران از هفته دوم فروردین آغاز شود که اگر این اتفاق رخ می‌داد، لیگ خلیج فارس پیشتاز استارت مسابقات بعد از کرونا لقب می‌گرفت اما به دلیل شیوع گسترده بیماری کووید۱۹ این اتفاق رخ نداد و بازی ها تا آخر خرداد به تعویق افتاد و قرار شد با دیدار استقلال و فولاد در روز ۲۹ خرداد، فوتبال در ایران از سر گرفته شود ولی این تاریخ نیز محقق نشد.

این در حالی است که پنج کشور در آسیا فوتبال خود را آغاز کرده‌اند: کره جنوبی، ویتنام، تایوان، ترکمنستان و ازبکستان. از این جمع ویتنامی ها آزادانه به تماشاگران اجازه می‌دهند که وارد ورزشگاه شوند و مشکلی در این زمینه به وجود نیامده است. البته باید گفت که در این کشور کوچک هیچ فردی به خاطر ابتلا به کرونا جان خود را از دست نداده.

در کره جنوبی که ۱۲ تیم با یکدیگر پیکار می‌کنند، پروتکل های سفت و سخت بهداشتی وجود دارد اما اشتباهی که به وجود آمده این است که کره را به عنوان اولین کشور آغازگر فوتبال مطرح می‌کنند ولی این ترکمنستان است که فوتبال را سریع‌تر آغاز کرد.

حالا این جدال بین ایران و ژاپن وجود دارد که چه تیمی ششمین لیگ آغازگر فوتبال در آسیا خواهد بود. طبق قرار قبلی لیگ ایران در هفته اول تیرماه استات خواهد زد اما این تاریخ برای زدن ۱۴ تیر است.

این در حالی است که باید دید آیا لیگ ایران برای سومین بار به تعویق می‌افتد یا نه؟

بیشتر بخوانید:

الهامی: نمی شود به دروغ بگوییم کرونایی شده ایم

هشدار کمیته انضباطی به مخالفان شروع لیگ برتر

 

 

تگ ها


ویروس کرونا سازمان لیگ برتر ژاپن فوتبال