رقابت در پایین و بالای جدول داغ شد/مس‌ها در کورس صعود به لیگ برتر

با برگزاری هفته سی و یکم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول، رقابت در بالا و پایین جدول به اوج خود رسید و چند تیم برای بقا و صعود در حال تلاش هستند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، هفته سی و یکم رقابتهای لیگ دسته اول کشور روز گذشته با انجام ۹ بازی برگزار شد که در پرگل ترین بازی هفته، شهرداری تبریز که سقوطش به لیگ دو قطعی است با ۷ گل برابر میزبانش ملوان انزلی تن به شکست داد تا انزلی چی‌ها که خودشان در تب و تاب فرار از سقوط به دسته پایین تر قرار دارند، تاحدودی از انتهای جدول فاصله بگیرند.

در یکی از بازیهای بسیار حساس هفته که دو تیم بالای جدولی خوشه طلایی و مس رفسنجان به مصاف هم رفتند، تیم ساوه‌ای با نتیجه قاطع ۳ بر یک صدرنشین مسابقات را شکست داد تا رقابت بالای جدول را به اوج هیجان برساند.

مس کرمان با بهترین استفاده از فرصت شکست تیم صدرنشین مس رفسنجان، توانست در خانه خود سپیدرود را با یک گل شکست دهد تا به فاصله ۳ امتیازی صدر جدول برسد. با این نتیجه سپیدرود هم در انتهای جدول باقی ماند تا رقابت برای بقا بین این تیم و چند تیم دیگر در جریان باشد.

آلومینیوم اراک یکی دیگر از مدعیان صعود به لیگ برتر دست به کار بزرگی زد و توانست در بابل رایکا را شکست دهد تا با ۵۴ امتیاز در رده سوم جدول قرار گیرد و رقابت داغی در سه هفته پایانی مسابقات بین این تیم و دو تیم مس کرمان و رفسنجان برای صعود در جریان باشد.

با پایان یافتن هفته سی و یکم مسابقات، ۵ تیم مس رفسنجان، مس کرمان، آلومینیوم اراک، خوشه طلایی ساوه و نود ارومیه که با ۶۰ تا ۵۲ امتیاز در رده های اول تا پنجم قرار دارند از شانس مناسبی برای صعود به لیگ برتر بهره می برند و در پایین جدول باتوجه به قطعی شدن سقوط شهرداری تبریز، رقابتی داغ بین سپیدرود رشت، رایکا بابل، نیروی زمینی تهران، ملوان و قشقایی برای بقا در لیگ در جریان است. 

نتایج هفته سی و یکم لیگ دسته اول به شرح زیر است:

مس کرمان یک - سپیدرود رشت صفر
آرمان گهر ۲ - استقلال خوزستان صفر
فجر سپاسی صفر - نود ارومیه یک
رایکا بابل یک - آلومینیوم اراک ۲
هوادار ۳ - قشقایی شیراز ۲
گل ریحان یک - بادران یک
خوشه طلایی ساوه ۳ - مس رفسنجان یک
ملوان انزلی ۷ - شهرداری تبریز یک
داماش گیلان ۲ - نیروی زمینی یک

جدول رده بندی لیگ دسته اول در پایان هفته سی و یکم؛

۱- مس رفسنجان ۶۰ امتیاز
۲- مس کرمان ۵۷ امتیاز
۳- آلومینیوم اراک ۵۴ امتیاز
۴- خوشه طلایی ساوه ۵۳ امتیاز
۵- نود ارومیه ۵۲ امتیاز
....
۱۴- ملوان انزلی ۳۴ امتیاز
۱۵- نیروی زمینی ۳۲ امتیاز
۱۶- رایکا بابل ۳۱ امتیاز
۱۷- سپیدرود رشت ۳۰ امتیاز
۱۸- شهرداری تبریز ۱۰ امتیاز

توضیح: تنها موضوع قطعی شده در لیگ دسته اول، سقوط شهرداری تبریز به رقابتهای لیگ دسته دوم می باشد.

بیشتر بخوانید:

لیگ یک/ بازی جنجالی هفته با سه اخراجی

لیگ یک/ جدال استاد و شاگرد برنده‌ای نداشت

 

 

تگ ها


لیگ دسته اول فوتبال لیگ یک فوتبال باشگاه مس کرمان تیم مس رفسنجان فوتبال