رقابت فشرده در جدول گلزنان لیگ/ آقای گل بعدی لیگ کیست؟

صدر جدول گلزنان لیگ برتر نیز به مانند جدول بازی‌ها فشرده است....

صدر جدول گلزنان لیگ برتر نیز به مانند جدول بازی‌ها فشرده است.

جدول گلزنان لیگ برتر نیز به مانند جدول لیگ برتر با فشردگی جالبی مواجه شده است.
به گزارش خبرنگار مدال، با پایان هفته بیست و چهارم لیگ برتر، علی علیپور و کیروش استنلی مهاجمان پرسپولیس و سپاهان با 12 گل زده به طور مشترک در صدر جدول گلزنان لیگ برتر قرار گرفته‌اند و آنتونی استوکس مهاجم تراکتورسازی با 11 گل پس از این دو بازیکن حضور دارد. الگوی فشردگی جدول لیگ در جدول گلزنان نیز تکرار شده و سه بازیکن از سه تیم صدرنشین پرسپولیس، سپاهان و تراکتورسازی تنه به تنه برای کسب عنوان آقای گلی در تلاش هستند.
در میان گلزنان لیگ برتر، کیروش استنلی نسبت به علیپور برتری جزئی دارد. این مهاجم بلند قامت برزیلی در 20 بازی 12 بار موفق به گلزنی شده و میانگین 0.6 گل در هر بازی را به نام خود ثبت کرده است. استنلی در 4 بازی فصل جاری به دلیل مصدومیت در ترکیب سپاهان غایب بوده و امیدوار است تا در 6 بازی باقی‌مانده لیگ با بهبود آمار گلزنی خود آقای گل بعدی لیگ لقب بگیرد.
علی علیپور نیز که مشترکا با کیروش در صدر جدول گلزنان لیگ قرار دارد در 24 بازی 12 گل به ثمر رسانده و آمار 0.5 گل در هر بازی دارد. این مهاجم 24 ساله در تمامی بازی‌های فصل جاری برای پرسپولیس به میدان رفته است و در 11 بازی فصل جاری برای این تیم گلزنی کرده (10 بار یک گل و یک بار 2 گل). وی که مدافع عنوان آقای گلی لیگ برتر است در تلاش است تا بار دیگر این عنوان را به خود اختصاص دهد با این حال علیپور کار دشواری برای تکرار رکورد 19 گل زده خود در فصل گذشته خواهد داشت چرا که برای تکرار چنین رکوردی وی نیاز به 7 گل زده در 6 بازی آتی سرخ‌ها در لیگ دارد.
آنتونی استوکس نیز با 11 گل زده پس از دو مهاجم سپاهان و پرسپولیس بهترین گلزن لیگ لقب گرفته است. استوکس نیز 4 بازی فصل جاری را از دست داده که یک بازی به دلیل عدم صدور آی تی سی وی بوده و در 3 بازی دیگر به دلایل انضباطی غیبت داشته است. وی همچنین دو بار نیز به دلیل تاخیر در بازگشت به ایران در ترکیب اصلی تراکتور قرار نگرفته و در نیمه دوم به ترکیب این تیم اضافه شده است. با میانگین 0.55 گل در هر بازی، استوکس نیز یکی از مهاجمین خطرناک لیگ برتر است و این مهاجم ایرلندی نیز یکی از کاندیداهای جدی کسب عنوان آقای گلی لیگ برتر است.
پس از این سه بازیکن، دو مهاجم 8 گله قرار دارند. لوسیانو پریرا مهاجم برزیلی فولاد که تنها در یک بازی فصل جاری این تیم به دلیل محرومیت غیبت داشته به همراه یونس شاکری مهاجم بلندقامت پدیده که وی نیز تنها دو بازی فصل جاری را از دست داده دو مهاجم 8 گله لیگ برتر هستند که امیدوارند طی هفته‌های آتی با افزایش تعداد گل‌های زده خود رقابت در صدر جدول گلزنان را داغتر از قبل کنند.