رقابت‌های لیگ وزنه‌برداری از آذر ماه شروع می‌شود

رقابت‌های لیگ وزنه‌برداری به دلیل شرایط و محدودیت های کرونایی از آذرماه در رده های بزرگسالان و جوانان آغاز خواهد شد....

به گزارش مدال و به نقل از فدراسیون وزنه برداری، محسن جلیلی رئیس کمیته مسابقات و لیگ در خصوص برگزاری لیگ وزنه برداری اظهار داشت: لیگ امسال بخاطر شرایط بیماری کرونا در دو گروه جوانان و بزرگسال به صورت جداگانه برگزار می‌شود. به دلیل وجود این بیماری تعداد مسابقات کمتر شده و در زمان بیشتری به صورت متمرکز این مسابقات انجام می‌شود.

وی افزود:  ما تا پایان سال زمان کوتاهی برای انجام مسابقات داریم و به همین دلیل لیگ بزرگسالان و جوانان در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله اول رفت و مرحله دوم برگشت را برگزار می‌کنیم. در بزرگسالان مرحله رفت در آذر ماه خواهد بود و مرحله برگشت در بهمن ماه انجام می‌شود.

جلیلی خاطرنشان کرد: در  جوانان مسابقات در دی و اسفند ماه برگزار می‌شود. به دلیل برگزاری مسابقات بین المللی جام فجر تاریخ دقیق دور برگشت مسابقات بزرگسالان هنوز مشخص نشده است. ورزشکارانی که در جام فجر وزنه می زنند قرار است نتایجش در لیگ محاسبه شود به همین دلیل منتظر مشخص شدن تاریخ دقیق برگزار جام فجر هستیم.

رئیس کمیته مسابقات و لیگ در خصوص میزبانی مسابقات لیگ عنوان کرد: به دلیل شرایط ویژه کرونا و کسب مجوز از ستاد مبارزه با کرونا هنوز میزبانی تمام مراحل مشخص نشده است. فقط برای دور رفت بزرگسالان خوزستان به عنوان میزبان مشخص شده و آنها منوط به دریافت مجوز از ستاد مبارزه با کرونا در آن شهر است.

جلیلی در رابطه با تیم های شرکت کنند در لیگ گفت: امسال ۱۰ تیم در رده بزرگسال و ۷ تیم در جوانان در لیگ شرکت خواهند کرد. در رده بزرگسالان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات است که سال گذشته به عنوان نائب قهرمانی رسید. باشگاه ملی حفاری از باسابقه‌ترین باشگاه‌های حاضر در لیگ وزنه برداری هستند. سه تیم نظامی به اسم‌های نیروی زمینی، عقاب نیرو هوایی و رعد پدافند حضور دارند. چهار تیم فولاد خوزستان، مقاومت البرز و شهید فلاحت دوست از تهران و هیات وزنه برداری استان همدان شرکت خواهند کرد. باشگاه مس رفسنجان هم اعلام آمادگی کرد اما مسئولانش در جلسه هماهنگی حضور پیدا نکردند. از همه تیم ها و مدیرانشان تشکر می کنم که در این شرایط در لیگ شرکت می کنند.

وی در رابطه با پروتکل‌های بهداشتی این مسابقات اظهار داشت: پروتکلی نوشته ایم که مورد تایید فدراسیون پزشکی ورزشی قرار گرفته و از سه هفته پیش مجوز برگزاری مسابقات را گرفته‌ایم. پروتکل ها را به باشگاه ارائه داده‌ایم و توضیحات لازم در خصوص انجام تست های کرونا و قرنطینه داده شده است.

جلیلی در پایان افزود: با توجه به تاکید ستاد کرونا مسابقات بدون تماشاچی برگزار می شود و خبرنگاران هم به صورت محدود می‌توانند حاضر شوند. مسابقات به صورت وزن به وزن انجام می شود و فقط هم اوزانی که مسابقه دارد می تواند در سالن حاضر شود. تیم ها در قرنطینه خواهند بود اما نه به صورت مجتمع که به دلیل بهداشتی مشکلاتی را پیش می‌آورد و هر تیم باید جداگانه تیمش را قرنطینه کند. مسابقات در سه روز برگزار می‌شود که بتوانیم بین اوزان وقفه داشته باشیم و از تردد زیاد در سالن جلوگیری کنیم.

بیشتر بخوانید:

احتمال حضور فولاد خوزستان در لیگ برتر وزنه‌برداری کشور

اعلام زمان برگزاری وزنه برداری قهرمانی آسیا

 

 

تگ ها


وزنه برداری لیگ وزنه برداری تیم ملی وزنه برداری وزنه‌برداری