رقابت های کاراته -باکو ;مهدی زاده به فینال نرسید

رقابت های کاراته،بازی های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (شنبه) آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند ......

رقابت های کاراته، بازی های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (شنبه) آغاز شد و نمایندگان ایران به روی تاتامی رفتند.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا، مسابقات کاراته چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی امروز (شنبه) آغاز شد. در بخش مردان امیر مهدی زاده در نخستین گام مالک سلاما از مصر را با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب کرد.
مهدی زاده در دومین دیدار به مصاف حریفی از افغانستان رفت و در حالی که ۴۰ ثانیه تا پایان مبارزه وقت باقی بود موفق شد با نتیجه ۸ بر صفر بر این کاراته کا غلبه کند. مهدی زاده در نیمه نهایی به مصاف صدرالدین  سایماتوف ازبکستانی رفت. امیر مهدی زاده در نیمه نهایی  در حالی سایماتوف  یک بر صفر  پیش افتاد، مهدی زاده دو امتیاز جبران کرد اما در فاصله ۲ ثانیه به اتمام مبارزه سایماتوف یک امتیاز گرفت تا با قانون سنشو برنده تاتامی باشد و به فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم راه پیدا کند تا مهدی زاده به فینال نرسد.

امیر مهدی زاده مقابل حریف مصری

 سعید احمدی در نخستین مبارزه مقابل عمر کمال اوغلو از ترکیه رفت و با نتیجه 3 بر صفر مغلوب این کاراته کا شد. با توجه به شکست کرم اغلو از ترکیه برابر حریف الجزایری و عدم راهیابی او به فینال، سعید احمدی فرصت شانس مجدد را از دست داد و با یک شکست به کار خود در تاتامی بازیهای کشور های اسلامی پایان داد.

در ۷۵- کیلو گرم عبدالقادر گوریح از جیبوتی حریف علی اصغر آسیابری حاضر به مبارزه نشد تا نماینده وزن منهای ۷۵ کیلوگرم کاراته کشورمان بدون پیکار راهی دور دوم شود. آسیابری در مبارزه دوم مقابل "داستونبک اوتابولایف از ازبکستان قرار گرفت و 2 بر یک نتیجه را واگذار کرد.

 

تگ ها


اخبار روز المپیک