رقم قرارداد یامگا و ژستد با استقلال چقدر است؟

رقم قرارداد دو بازیکن خارجی استقلال با این تیم مشخص شد که هزینه انتقال ژستد و یامگا مبلغی بالغ بر ۵۶۰ هزار یورو است....

به گزارش "ورزش سه"، استقلال در بازار نقل و انتقالات تابستانی موفق به جذب دو بازیکن خارجی شد. رودی ژستد و کوین آرتور یامگا بازیکنانی هستند که با نظر فرهاد مجیدی به جمع آبی های پایتخت اضافه شدند و طی روزهای گذشته اخباری درخصوص میزان قرارداد بازیکنان جدید و خارجی استقلال در فضای مجازی منتشر شد.

طبق اطلاعات موثقی که از باشگاه استقلال به دست خبرنگار ورزش سه رسیده، مدیریت باشگاه قصد داشته است پس از جذب کوین یامگا و رودی ژستد، تصویر قرارداد این دو بازیکن را به شکل رسمی منتشر کند اما از آنجایی که بندی مبنی بر محرمانه بودن این توافق نامه در متن قرارداد هر دو بازیکن وجود داشت، استقلالی ها قادر به انتشار آن نخواهند بود و همین مسئله باعث گمانه زنی ها و شایعاتی درخصوص مبلغ قرارداد ژستد و یامگا شد.

در همین راستا مشخص شد که مبلغ قرارداد کوین یامگا با استقلال ۳۰۰ هزار دلار است که برای جدایی این بازیکن از وایله بولد کلاب، بندی در قرارداد یامگا با آبی پوشان وجود دارد تا از میزان قرارداد او مبلغی به باشگاه دانمارکی پرداخت شود تا او بتواند با فسخ قرارداد، بدون مشکل راهی ایران شود. البته این بند در قرارداد سال دوم یامگا وجود ندارد.

در مورد رودی ژستد نیز رقم منتشره در فضای مجازی صحت نداشته و مبلغ قرارداد این بازیکن ۳۰۰ هزار یورو است که البته هزینه ای جدا بر این رقم بابت دریافت رضایت نامه به باشگاه پانه تولیکوس یونان پرداخت شده است تا این مهاجم بلند قامت بتواند بدون مشکل با استقلال قرارداد امضا کند. لازم به ذکر است که از میزان مبلغ پرداختی به باشگاه یونانی اطلاعاتی در دست نیست.

بدین ترتیب استقلالی ها برای جذب یامگا ۳۰۰ هزار دلار پرداخت کرده اند که این رقم شامل پرداخت بند فسخ این بازیکن به باشگاه وایله بولد کلاب نیز هست و آبی پوشان برای جذب رودی ژستد نیز ۳۰۰ هزار یورو هزینه کرده اند که مبلغ دریافت رضایت نامه این مهاجم به صورت جدا به پانه تولیکوس پرداخت شده است. 

با تبدیل ۳۰۰ هزار دلار یامگا به یورو (حدود ۲۶۰ هزار یورو) مشخص شد که استقلال به طور کلی حدود ۵۶۰ هزار یورو برای جذب دو بازیکن خارجی خود هزینه کرده که البته باید رقم پرداختی آبی پوشان به پانه تولیکوس را نیز در نظر گرفت که تاکنون میزان آن مشخص نشده است.

تگ ها


کوین یامگا استقلال تهران