رنکینگ فیفا، قرعه ایران را تغییر نمی‌دهد

ورزش>فوتبال ملی -صعود تیم ملی فوتبال ایران به رده بیست و سوم رنکینگ فیفا؛ این پاداش تیمی است که بدون گل خورده و دوهفته زودتر از پایان رقابت های انتخابی، جشن صعود گرفت و بلیت حضور در روسیه 2018 را به دست آورد ......

ورزش > فوتبال ملیصعود تیم ملی فوتبال ایران به رده بیست و سوم رنکینگ فیفا؛ این پاداش تیمی است که بدون گل خورده و دوهفته زودتر از پایان رقابت های انتخابی، جشن صعود گرفت و بلیت حضور در روسیه 2018 را به دست آورد.
 به گزارش مدال به نقل از خبرآنلاین؛ هفته پیش بود که خبرهای غیررسمی از صعود 7 پله ای فوتبال ایران در رده بندی فیفا حکایت داشت. خبری که پنجشنبه تائید شد.  فدراسیون جهانی فوتبال دو روز پیش رده بندی ماه جولای خود را اعلام کرد که شاگردان کارلوس کی روش توانستند با ۸۹۳ امتیاز در رده ۲۳ جهان قرار بگیرند و کماکان تیم نخست آسیا باشند. تیم ملی با قرار گرفتن در این رده بهترین جایگاه خود را در مدت ۶ سال حضور کی روش در ایران به دست آورد، اما صحبت هایی که در مورد تغییر سید تیم ملی ایران در قرعه کشی جام جهانی 2018 مطرح می شود صحت ندارد.

تیم ملی ایران حدود 12 سال پیش در رده ای بهتر از رده امروز خود در رنکینگ فیفا هم قرار داشته است. در زمان حضور برانکو در تیم ملی و چند ماه پس از صعود به جام جهانی 2006 آلمان، در ماه اگوست سال 2005، فیفا ایران را در رده 15 رنکینگ خود قرار داد تا بهترین رده تاریخ فوتبال ملی کشورمان ثبت شود. 3 ماه بعد ایران با 4 پله نزول در رده 19 رنکینگ فیفا قرار گرفت و قرعهکشی جام جهانی آلمان بر اساس رنکینگ همین ماه یعنی نوامبر 2005 انجام شد. با این حال با وجود قرار گرفتن در رده 19 رنکینگ، فیفا ایران را در سید 4 و همراه با سایر کشورهای آسیایی و تیم های قاره آمریکای مرکزی و شمالی قرار داد.

این بار هم قضیه مشابه همان سال است. یعنی از الان سید فوتبال ایران مشخص است و صعود در رنکینگ فیفا تغییری در آن ایجاد نخواهد کرد. طبق سیدبندی های اعلام شده از سوی فیفا، 8 تیمی که از آسیا (4.5 سهمیه) و منطقه کونکاکاف (3.5 سهمیه) جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست می آورند در سید یا گلدان 3 قرعه کشی جام جهانی هستند. در اسین سیدبندی سید 2 متعلق به 5 تیم آفریقایی و 3 تیم از منطقه آمریکای شمالی است و سید 4 نیز تماما به تیم های اروپایی تعلق دارد. با این تقسیم بندی سرگروه های جام جهانی 2018 هم تقریبا مشخص هستند؛ روسیه میزبان، برزیل و ارژانتین از امریکای جنوبی و 5 تیم اروپایی که دارای بهترین رنکینگ در ماه منتهی به قرعه کشی باشند.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال