رنکینگ فیفا؛ برتری مطلق ایران بر همگروهی هایش

تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی کاملا برتر نسبت به رقبای خود در رنکینگ فیفا قرار دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، تیم ملی فوتبال ایران از پنج شنبه هفته جاری ماموریت سخت خود را برای صعود به دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا آغاز خواهد کرد. با توجه به نتایج ضعیف کسب شده در دوران مارک ویلموتس، تیم ملی در حال حاضر شرایط خوبی در گروه سوم مقدماتی جام جهانی ندارد و برای صعود از گروه نیاز به کسب پیروزی در هر ۴ دیدار پیش روی خود دارد.

در جدول رده بندی گروه سوم، تیم ملی عراق با ۱۱ امتیاز از ۵ بازی در صدر جدول قرار دارد. بحرین با همین تعداد بازی و ۹ امتیاز دوم است. تیم ملی ایران با ۴ بازی و ۶ امتیاز سوم است و هنگ کنگ و کامبوج با ۵ بازی و به ترتیب ۵ و یک امتیاز در رتبه های چهارم و پنجم حضور دارند. بر اساس رتبه بندی جدید تیم ها در رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال اما تیم ملی شرایط بسیار برتری نسبت به حریفان خود در این گروه دارد.

تیم ملی با ۱۴۹۹.۵۲ امتیاز در مکان سی و دوم جهان قرار دارد و پایین تر از ژاپن، دومین تیم برتر آسیا محسوب می شود.

از بین ۴ همگروهی ایران در مقدماتی جام جهانی، عراق بهترین رتبه را در رنکینگ فیفا دارد. این تیم با ۱۳۵۲.۸۲ امتیاز در مکان شصت و هشتم دنیا قرار دارد و جایگاه هفتم آسیا را به خود اختصاص داده است.

بحرین با ۱۲۴۰.۱ در مکان نود و هشتم رنکینگ فیفا حضور دارد و در بین تیم های آسیایی هم شانزدهم است. دو تیم دیگر این گروه یعنی، هنگ کنگ و کامبوج نیز به ترتیب در مکان های ۱۴۴ و ۱۷۴ رنکینگ فیفا حضور دارند؛ رنکینگی که در آن ۲۱۰ تیم رتبه بندی شده اند و سن مارینو آخرین تیم آن است.

به این ترتیب با در نظر گرفتن رتبه تیم های گروه سوم در رنکینگ فیفا، تیم ملی فوتبال ایران شرایط بسیار بهتری نسبت به دیگر تیم های گروه دارد و به نوعی رتبه این تیم قابل مقایسه با ۴ تیم دیگر نیست. با توجه به برتری نفری و تاریخی فوتبال ایران در مقایسه با تیم های بحرین، عراق، کامبوج و هنگ کنگ، رنکینگ فیفا نیز معیاری دیگر است که بر برتری مطلق فوتبال ایران بر حریفان خود در این گروه صحه می گذارد.

تگ ها


تیم ملی ایران فیفا فوتبال ایران فوتبال