رواج سوء مديريت در ورزش

قول دولت براي پرداخت بدهي هاي استقلال و پرسپوليس، خيال هواداران را راحت كرد به گزارش مدال به نقل از قانون : تمديد مهلت AFC به باشگاه ها ......

قول دولت براي پرداخت بدهي هاي استقلال و پرسپوليس، خيال هواداران را راحت كرد

به گزارش مدال به نقل از قانون : تمديد مهلت AFC به باشگاه هاي بدهكار سبب شده تا استقلال، پرسپوليس و تراكتورسازي به دنبال تامين پول براي كسب رضايت طلبكاران شان باشند. هرچند كه گفته مي شود سرخ پوشان با حسين هدايتي صحبت هايي را انجام داده اند تا بخشي از مبلغ بدهي شان را تامين كند اما اظهارات روز گذشته محمدرضا داورزني و محمدباقر نوبخت، موجي از اميد را در بين هواداران اين تيم به وجود آورده است. محمدرضا داورزني، معاون وزير ورزش و جوانان در اين باره گفت: با تدبیر اتخاذ شده و رفع اشکالات مورد کنفدراسیون فوتبال آسیا، هیچ خطری سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا را تهدید نمی کند، تمام مشکلات و بدهی به وجود آمده، حاصل خطاها و سوء مدیریت های ۱۵ سال اخیر است.

کار بزرگی صورت گرفته است و با هدایت و حمایت وزیر محترم و نظارت دقیق فدراسیون فوتبال و به خصوص همت و تدبیر مدیران عامل باشگاه های استقلال، پرسپولیس و تراکتور سازی ظرف چند هفته اخیر، موضوع مشکلات و بدهی زیاد این باشگاه ها حل شده و با کمک حامیان مالی حل خواهد شد و دیگر بحثی تحت عنوان محرومیت و از دست دادن سهمیه فوتبال این باشگاه ها در لیگ قهرمانان آسیا موضوعیت ندارد». معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به جلسات متعدد و پیگیری های مستقیم مسعود سلطانی فر برای حل مشکلات و بدهی های مفصل این تیم ها که از سوء مدیریت سال های گذشته به جاي مانده، گفت : این خبر خوب را نيز اضافه کنم که با تدبیر آقای وزیر ، به صورت ریشه ای مشکل بدهی این تیم ها با کمک حامیان مالی حل شده است و ظرف چند روز آینده مجوز لازم را از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهند گرفت». محمدباقر نوبخت در نشست خبری هفتگی با رسانه ها از نمایشگاه مطبوعات گفت: «بدهی این دو باشگاه را دولت تقبل می کند تا برای آن ها مشکلی ایجاد نشود». نوبخت تصریح کرد: «استقلال و پرسپولیس سرمایه های ورزش کشور هستند و ما اجازه نمی دهیم این دو باشگاه که میلیون ها هوادار دارند، دچار مشکل شوند». دخالت دولت در پرداخت بدهي هاي باشگاه هاي سرخابي، هرچند كه خبر خوبي براي هواداران اين دو تيم است اما بدون شك رواج چنين اقداماتي مي تواند سبب تكرار چنين سوءمديريت هايي شود. اميداست كه اين دو باشگاه به دست افرادي اداره شوند كه توانايي مديريت يك باشگاه ورزشي را داشته باشند.

 

تگ ها


اخبار روز لیگ برتر خلیج فارس فوتبال