روانخواه: کار سخت است اما تا آخرش هستیم

مربی نساجی معتقد است که تیمش از ابزار کافی برای کسب نتیجه برخوردار نیست....

به گزارش ورزش سه؛ نساجی در آخرین بازی نیم فصل اول، با نتیجه دو بر یک مغلوب میزبان خود گل گهر شد. صحبت های امید روانخواه، مربی تیم نساجی در نشست خبری پس از این بازی را بخوانید:

می دانیم که برای چه کاری آمده ایم

قبل از شروع صحبت هایم، کسب این سه امتیاز را به تیم گل گهر تبریک می گویم. می دانید که کادری که به تیم نساجی اضافه شد و در راس آن آقای جلالی حضور دارند در چهار بازی که البته یک بازی آن مقابل شهرخودرو خیلی سریع بود و زمانی وجود نداشت، تیم را در اختیار گرفته اند. بنده هم قبل از بازی با استقلال به تیم اضافه شدم و در حال کار کردن هستیم. تمام صحبت هایی که می کنم باور کنید دفاع از کادر فنی و مبری کردن آن از نتایج نیست. می دانیم که برای چه کاری آمده ایم و چه وظیفه سنگینی روی دوش ماست. حرف هایی که می خواهم بزنم همه واقعیت است.

بعضی صحبت ها می تواند مثل شمشیر دو لبه باشد

 خیلی صحبت ها می شود کرد که بعضی از آنها می تواند مثل شمشیر دولبه باشد و به خود ما لطمه بزند. ولی نمی شود واقعیت ها را انکار کرد. ما در بازی با استقلال یا گل گهر می خواهیم تعویض کنیم ولی در پست هایمان زوجی نداریم که بعد از تعویض کیفیت مان پایین نیاید. بحث این نیست که بازیکنان بی کیفیتی داریم. بازیکنانی داریم که اصلا تجربه ای نداریم. گل گهر تعویض می کند و منشا به زمین می آید ولی ما مشابه این تعویض را با مهجوری انجام می دهیم که بازیکن جوانانمان است و حتی یک جلسه هم با ما تمرین نداشته است. شما می توانید نیمکت مان را ببینید؛ ما دو بازیکن بزرگسال روی نیمکت داشتیم که یکی شان دروازه بان بود و یکی دیگر هم آقای بیژن بود. ما با این شرایط رقابت می کنیم.

باور کنید که کار خیلی سخت است

 باور کنید که کار خیلی سخت است اما تا آخرش هستیم و تمام اعتبار و زندگی مان را می گذاریم تا کیفیت نساجی را ارتقا دهیم. در این چند بازی هم متوجه شده اید که کیفیت تیم نساجی بالا رفته است. برای اینکه تیم هم کیفیتش بالا برود و هم نتیجه بگیرد باید تقویت شویم. می خواستیم نیم فصل را با حداقل امتیاز به پایان برسانیم تا با انگیزه به نیم فصل دوم وارد شویم. حتی با بازیکنانی که مذاکره می کنیم این نتایج کارمان را سخت می کند و بحث مسائل مالی نیست. امیدوارم که بازیکنانی جذب کنیم که در ادامه به تیم کمک کنند. بعضی از بازیکنان مثل مهجوری، عباسی و جوادیان و خطیر بازیکنانی هستند که ما می خواهیم برای فوتبالیست شدن به آنها کمک کنیم. بعضی از وقت ها شما به بازیکنانی نیاز دارید که به شما کمک کنند و دست کادرفنی را بگیرند. وضعیت مان از این نظر خوب نیست. امیدواریم که در این شرایط سخت و نابرابر بازیکنانی جذب نماییم که در نیم فصل دوم جبران کنیم. فاصله به گونه ای نیست که نتوان جبران کرد.

نمی خواهم وارد حاشیه شوم

وی در مورد استفاده از بازیکنان جوان در ادامه راه پس از جذب بازیکنان جدید گفت: ما بازیکن داشتیم و قبلا از اینکه من بیایم چند بازیکن از تیم کنار گذاشته شدند تا فرصت به جوانان برسد و اگر حداقل نتیجه نمی گیریم جوان هایی برای این شهر هستند فرصت بازی پیدا کنند. کارنامه آقای جلالی در این مورد مشخص است و ما به دنبال فراهم کردن بستری برای حضور جوانان است. اولویت اول ما این است که تیم را در لیگ نگه داریم. نمی خواهم وارد حاشیه شده و به گذشته برگردم چون این واقعیت را عوض نمی کند. اینکه ۷۰ درصدی که یک تیم در فصل می گیرد برمی گردد به پیش فصل که چگونه یارگیری می کند، چگونه بدنسازی می کند و چگونه خود را آماده می کند.

شما در طول فصل دیگر فرصتی برای دگرگون کردن تیم ندارید. ولی تمام تلاش مان را می کنیم که در تمام بخش ها کیفیت تیم را بالا ببریم. ما در بخش مالکیت مشکل داریم که بخشی از آن به ابزار برمی گردد و بخشی از آن هم به فرصتی که برای کار کردن داریم، بر می گردد. جوان ها مطمئنا در نتایج خوب پیشرفت می کنند نه در نتایج بد. نتایج خوب کیفیت بازیکنان را نشان می دهد و نباید استرس را به جان بازیکنان جوان بیاندازیم که از دست بروند.

باخت داریم تا باخت


مربی نساجی در مورد دو رقمی شدن تعداد باخت های این تیم و نگران کننده تر شدن شرایط گفت: بازی گذشته ما در دقیقه ۸۶ مقابل استقلالی که در جریان بازی موقعیت چندانی نداشت گل خوردیم. گل گهر از نظر ابزاری چیزی از استقلال کم ندارد. شما از بودجه گل گهر خبر دارید. با این وجود ما بازهم پایاپای تلاش می کنیم. در این بازی هم دیدید که در دقیقه ۸۶ گل خوردیم. باخت داریم تا باخت، ما بعد از باخت به استقلال خیلی امیدوار بودیم که این بازی را با امتیاز به پایان برسانیم. هم باشگاه و هم کادر فنی با بازیکنانی صحبت کردند که ممکن است سه شنبه با ما تمرین کنند که یک امیدواری برای همه است.

ما بازی بعد مقابل آلومینیوم در این ورزشگاه به میدان خواهیم رفت. باید ابزارمان، ابزار کامل تری باشد. شما باید در نیمکت کنار ما باشید که ببینید موقع تعویض به مشکل می خوریم. در نهایت هر اتفاقی رخ دهد، فوتبال است. در کادر فنی که در راس آن اقای جلالی است کاری جز تلاش صادقانه با این شرایط نمی توانیم انجام دهیم. یک تیم در پیش فصل مشخص است که در طول فصل چه اتفاقی برایش رخ خواهد داد ولی با این وجود و سخت بودن کار، من مطمئن هستم که در لیگ برتر می مانیم. تا روزی هم که باشیم همه تلاش مان را خواهیم کرد.

هر اتفاقی هم بیافتد پاسخگو خواهیم بود

 ما تمام تلاش مان را کردیم، مسئولیت اصلا گردن من ولی باور کنید که همه جای دنیا تنها چیزی که مربی باید تضمین کند کیفیت است. اگر واقعا کیفیت ما خوب نباشد دست های ما بالاست. اگر تلاش مان ثمری نداشته باشد، کنار می رویم که یک نفر دیگر بیاید و کار را درست کند. ما تلاش مان را می کنیم و تهش هر اتفاقی هم بیافتد پاسخگو خواهیم بود.

تگ ها


نساجی مازندران