روانخواه: کنار گذاشتن اسکوچیچ ریسک نیست

امید روانخواه سرمربی تیم فوتبال بادران معتقد است که در شرایط فعلی ادامه‌ی همکاری با دراگان اسکوچیچ تصمیم عاقلانه‌ای برای تیم ملی فوتبال ایران محسوب می‌شود....

امید روانخواه در گفتگویی در خصوص وضعیت تیم ملی و این‌که شاید فدراسیون تصمیم به ایجاد تغییر در کادرفنی بگیرد، گفت: همان‌طور که می‌دانید اسکوچیچ توسط مدیران قبلی فدراسیون فوتبال انتخاب شد و حالا باید دید اگر فدراسیون می‌خواهد تغییری ایجاد کند، چه شاخصه‌هایی را برای انتخاب سرمربی جدید در نظر دارد. طبیعتا برای انتخاب سرمربی باید مسائل دیگری به جز موفقیت در نتیجه‌گیری را هم در نظر گرفت، مسئولان گفته‌اند هیات‌رئیسه می‌خواهد تصمیم بگیرد اما به نظر من اعضای هیات‌رئیسه نمی‌توانند سرمربی را انتخاب کنند. در این زمینه باید آدم‌های فنی و آن‌هایی که سابقه مربیگری یا بازیگری دارند تصمیم بگیرند. حالا باید دید فلسفه فدراسیون فوتبال چیست.

روانخواه حرف‌هایش را این‌طور ادامه داد: در حال حاضر انتخاب سرمربی نباید موضوع اول فدراسیون باشد و ابتدا باید برنامه‌ها و ساختار فوتبال ما روشن شود؛ ما باید یک برنامه‌ریزی مناسب در خصوص اردوهای تیم ملی و انجام بازی‌های تدارکاتی داشته باشیم، ما هیچ‌وقت ندیدیم برنامه بازی‌های تیم ملی برای یکسال آینده مشخص باشد و مهم هم نیست سرمربی چه کسی باشد. ما باید یک برنامه‌ریزی خوب داشته باشیم و سپس به مسائل بعدی فکر کنیم.

روانخواه در پاسخ به این پرسش که «آیا کنار گذاشتن اسکوچیچ نمی‌تواند یک ریسک بزرگ باشد؟»، گفت: من فکر می‌کنم در حال حاضر بهترین گزینه برای ادامه همکاری با تیم ملی، اسکوچیچ است اما این را قبول ندارم که می‌گویند برداشتن او ریسک بزرگی‌ست چون انتخاب اسکوچیچ هم ریسک بزرگی نبود. طبیعتا ما اگر یک برنامه‌ریزی خوب هم نداشته باشیم، مربیان دیگر هم می‌توانند به تیم ملی بیایند و موفق باشند.

روانخواه حرف‌هایش را این‌گونه به پایان می‌رساند: همیشه و در همه تیم‌های ملی یک فاکتور مشترک برای انتخاب سرمربی وجود دارد؛ وقتی می‌خواهیم یک مربی را در تیم ملی انتخاب کنیم، آن مربی باید شناخت عمیقی از فوتبال آن کشور و فرهنگ آن کشور داشته باشد و یک شناخت ظاهری کافی نیست. این شناخت عمیق حداقل یکسال طول می‌کشد و ما نمی‌توانیم مربی جدید بیاوریم و خیلی زود انتظار داشته باشیم که نتیجه بدهد. اعتقاد من این است که در این شرایط، ادامه همکاری با اسکوچیچ عقلانی‌تر است.

از روانخواه بعد از اتمام بحث در مورد تیم ملی، در خصوص رقابت پرسپولیس و سپاهان برای کسب عنوان قهرمانی سوال می‌کنیم و این‌که شانس کدام تیم برای قهرمانی بیشتر است؛ او در این خصوص گفت: من شانس سپاهان را بیشتر می‌دانم و آن‌ها تمرکز خوبی برای ادامه نتایج خوب‌شان دارند؛ البته پرسپولیس هم تیم بسیار خوبی‌ست و شانس مناسبی برای قهرمانی دارد. امیدوارم استقلال هم در ادامه مسابقات شرایط خوبی داشته باشد و تا پایان بازی‌ها خودش را در کورس نگه دارد.

تگ ها


بادران تهران دسته یک امید رضا روانخواه فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال