روایت جالب یورگن کلوپ از همکاری با بازیکنان مسلمان

یورگن کلوپ، سرمربی آلمانی لیورپول صحبت‌های جالبی را درباره کار با بازیکنان مسلمان مطرح کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، علاوه بر مسائل فنی، تحرک بسیار زیاد یورگن کلوپ در کنار زمین یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد و جذاب این سرمربی آلمانی محسوب می‌شود؛ موضوعی که در تمام دوران سرمربیگری به همراه او بوده و به نظر می رسد که در لیورپول به اوج خود رسیده است.

یورگن کلوپ حالا اعتراف کرده که تحرک بالای او اصلاً دست خودش نیست. او در این باره گفت: " بارز ترین چیز این است که مردم من را بسیار پر تحرک می بینند. من نمی‌توانم همانند یک انسان همیشه متفکر به نظر بیایم. در لحظات خاص من هنوز مثل یک احمق کامل در حاشیه به نظر می رسم؛ من این را می دانم.

من همچنان بیشترین کارت قرمز و قطعاً بیشترین جریمه را به عنوان یک سرمربی در تاریخ بوندسلیگا دارم. داوران واقعا نمی توانند با این مسئله کنار بیایند. فکر می‌کنم هنگامی به عنوان سرمربی اولین بار از زمین اخراج شدم که به کمک داور گفتم چند تصمیم اشتباه در طول یک بازی مجاز است."

کلوپ درباره وجود بازیکنان با فرهنگ های مختلف در لیورپول و‌مشخصا مسلمانان نیز گفت: " می توانم بگویم که داشتن بهترین الگوهای مسلمان بودن در تیم، فوق العاده است.مسلمانان غالباً بدن‌های خود را در شرایط خاص می شورند؛ قبل از گرم کردن و پس از آن بنابراین همه چیز کمی زمان می برد و ما به همین خاطر تصمیم گرفتیم که کارها را به گونه ای دیگر انجام دهیم.

ما فقط یک ساعت وقت داریم که وارد استادیوم شویم و بعد از آن برای انجام تشریفات مسابقه به رختکن برگردیم. انجام آیین آن ها تنها دو دقیقه زمان می‌برد بنابراین برای ما آسان است که به آنها فرصت دهیم تا کاری که برایشان مهم است را انجام دهند."

تگ ها


یورگن کلوپ لیورپول