روایت روزنامه ایتالیایی از ستاره برایتون/ 504 روز تا رستگاری جهانبخش

روزنامه گاتزتا ایتالیا روایت جالبی از درخشش علیرضا جهانبخش در دیدار برایتون مقابل بورنموث داشته و به انتخاب وی بین پرسپولیس و فوتبال اروپا پرداخته است....

به گزارش مدال، علیرضا جهانبخش در هفته بیستم لیگ برتر انگلیس برای اولین بار در این فصل در ترکیب اصلی برایتون قرار گرفت و موفق شد در دقیقه 3 دیدار با بورنموث، گلزنی کند.

روزنامه «گاتزتا» ایتالیا به همین بهانه، گزارش جالبی از زندگی این بازیکن ایرانی و گذشته اش منتشر کرده و صحبت هایی از وی را هم در این گزارش آورده است. این روزنامه با تیتر «از انتها تا شادی گل: 504 روز بعد؛ رستگاری جهانبخش» نوشت که جهانبخش سال گذشته عنوان بدترین خرید لیگ جزیره را از آن خود کرد ولی او بالاخره به بازی گرفته می شود و گریه می کند؛ داستان یک بمب افکن که در هلند هم شروع آرامی داشت.

در ادامه بخش هایی از این گزارش می آید: اگر داستان علیرضا یک کتاب بود در صفحه آخر سه تشکر داشت: مادرش، خودش و کریس هوتن سرمربی سابق برایتون. اولین فداکاری برای مادرش است کسی که در سال 2013 سعی کرد علیرضا را متقاعد کند که به هلند نرود و پرسپولیس را انتخاب کند. مادرش می خواست پسرش در ایران و نزدیک آنها باشد اما جهانبخش تیم نایمخن را انتخاب کرد و به سمت لیگ این کشور پرواز کرد تا تاریخ و سرنوشت خود را عوض کند. (به نقل از جهانبخش آمده است) «من می خواستم با شهرها و فرهنگ های جدیدی آشنا شوم.» این مهاجم دو فصل خود را در نایمخن داشت و سپس به تیم آلکمار رفت. در سال 2017،  12 پاس گل داد و سال بعد او 21 گل زد و آقای گل هلند شد و بعد از آن با 17 میلیون یورو گرانترین خرید باشگاه برایتون شد اما بعد از آن سال جهنمی را سپری کرد.

فداکاری دوم برای خود جهانبخش است «آدم به هر چیزی که اعتقاد داشته باشد به سمتش می آید». و مهمتر از همه این است که جهانبخش می داند چطور صبر کند. او بعد از گل زنی به بورنموث گریه می کند و می خواهد به تمام دنیا فریاد بزند که اولین گلش در لیگ برتر انگلیس را بعد از گذشت بیش از 500 روز به ثمر رسانده است و می توان برچسب بدترین خرید سال را از کنارش حذف کرد. او سال گذشته از 24 بازی در لیگ و جام حذفی یک سال جهنمی را بدون گل و پاس گل سپری کرد {...} علیرضا با آرزوی کشف مکان های جدید وارد اروپا شد و مهمتر از همه اینکه به دنیا بفهماند که ایران مکانی دیدنی است «وقتی از من درباره کشورم سوال می شود، آنها درباره کلیشه های رایج فکر می کنند. گاهی اوقات واقعا نمی دانم چه چیزی بگویم».

فداکاری سوم برای کریس هوتن سرمربی سابق برایتون است که سال گذشته گفته بود فصل آینده بهترین جهانبخش را خواهید دید و همینطور هم بود که او با اولین حضور در ترکیب ثابت برایتون از فراموشی بیرون کشیده شد؛ حداقل برای یک روز. امروز گراهام پاتر سرمربی برایتون است اما علیرضا با کریس گره خورده است. زمانی که قرار بود کفش طلایی لیگ هلند را به علیرضا بدهند، پدر، مادر و خواهرزاده اش به همراه کریس در هلند بودند. (به نقل از جهانبخش آمده است) «کریس چیزی از زبان هلندی متوجه نمی شد اما او فقط این کار را کرد که کنار من بماند.»

بیشتر بخوانید:

علیپور: تا پایان فصل به هیچ پیشنهادی فکر نمی‌کنم

 

تگ ها


علیرضا جهانبخش فوتبال ایران ایران فوتبال