روایت روزنامه های هندی از جدال پرسپولیس و گوا

روزنامه های هندی در شماره امروز خود، با انتشار مطالبی به جدال دشوار گوا نماینده این کشور در مقابل پرسپولیس پرداختند....

به گزارش "ورزش سه"، دور سوم از مرحله گروهی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا از امروز آغاز می شود که در یکی از این بازی ها گوا میزبان پرسپولیس خواهد بود. حریف هندی سرخپوشان در دو بازی گذشته خود گلی دریافت نکرده است و سرخپوشان نیز پس از ۲ پیروزی متوالی، به دنبال برد سوم خود هستند. جدال امروز دو تیم، در روزنامه های هند بازتاب زیادی داشت.


روزنامه تایمز هندوستان درخصوص دیدار امروز دو تیم نوشته است: خوان فراندو سرمربی اسپانیایی گوا به بازیکنان خود گفته است که اگر آنها می خواهند از سومین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه فاتوردا چیزی به دست بیاورند، باید "سه برابر پرسپولیس" سخت کار کنند.


خط دفاعی  که در ۱۸۰ دقیقه و روی درخشش دروازه بان خود دراج سینگ گلی دریافت نکرده، تمجید ویژه از حریفان خود دریافت کرده است. اما در حالی که گوا از حملات رقبا در دو بازی اول جان سالم به در برده است که پرسپولیس چالش شدیدتری برای این تیم خواهد بود.


قهرمان لیگ برتر ایران که در سه سال گذشته دو بار به فینال این رقابت ها راه یافته است، نه تنها در گروه E بلکه در کل رقابت ها یک تیم قدرتمند و مدعی محسوب می شود. فراندو در این خصوص گفته است: همه می دانند در لیگ قهرمانان آسیا (سال گذشته) چه اتفاقی افتاده است. ما فقط یک روز فرصت داریم تا خود را برای این بازی آماده کنیم. این اولین بار محک جدی برای همه است. ما باید تمرکز خود را حفظ کنیم و در پایان خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.


او گفت: در برابر پرسپولیس لازم است ذهنیت درستی داشته باشید. تشنه موفقیت بودن، ضروری است. اگر یک گل دریافت کنیم، باید قدرت خود را حفظ کنیم و به برنامه خود پایبند باشیم. ما باید به صورت تیمی بازی کنیم. گوا باید سه برابر پرسپولیس سخت تر کار کند. مهم است که هر ثانیه تمرکز کنید. در غیر این صورت، مشکلات بزرگی پیش خواهد آمد. همه ما دیدیم که در آخرین بازی برابر الریان چه اتفاقی افتاد. این مثال خوبی برای آسیا است.


روزنامه TOI GOA نیز در شماره امروز خود نوشته است: گوا در یک بازه چهار روزه با دو نتیجه بسیار دلگرم کننده روبرو شده است. آنها امروز به مصاف نائب قهرمان فصل گذشته می روند. پرسپولیس قهرمان ایران در مجموع یک بازی متفاوت با توپ ارائه می دهد. گوا مطمئنا با این اعتقاد و تفکر وارد زمین خواهد شد که صرف نظر از نقاط قوت حریف و سوابق آنها در رقابت های گذشته، می تواند برای پیروزی وارد میدان شود.
پرسپولیس در پنج مسابقه اخیر خود در همه رقابت ها شکست نخورده است و تنها توقف آنها یک تساوی ۱-۱ مقابل شهر خودرو در لیگ ایران در ماه آوریل بود. سید جلال حسینی برای پرسپولیس مانند یم صخره بوده است، این مدافع باسابقه در پیروزی مقابل الوحده یک گل زیبا به ثمر رسانده و غول های ایرانی قطعاً دوست دارند که او مقابل گوا نیز بدرخشد.

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا گوای هند سید جلال حسینی پرسپولیس تهران فوتبال ایران AFC Champions League فوتبال