روحانی: آماده صعود تاریخی در جام جهانی باشیم

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ظهر امروز در دیدار سرمربی، بازیکنان، مربیان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران گفت: امروز به نام مولای متقیان، امیرالمؤمنین علی (ع) است که الگوی بزرگ پهلوانی هر قهرمانی برای همه مسلمانان و به ویژه ایرانیان می باشد ......

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ظهر امروز در دیدار سرمربی، بازیکنان، مربیان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران گفت: امروز به نام مولای متقیان، امیرالمؤمنین علی (ع) است که الگوی بزرگ پهلوانی هر قهرمانی برای همه مسلمانان و به ویژه ایرانیان می باشد.

* دکتر روحانی حضرت علی(ع) را همچنین الگوی مروت و مردانگی دانست و اظهار کرد: امام علی(ع)، همان مرد شجاع و بزرگی که در میدان نبرد و جنگ بی نظیر بود و هیچگاه در برابر دشمن پشت نمی کرد، به خاطر شاد کردن دل یتیمان با آنها بازی کودکانه می کرد و هیچگاه محرومین را از یاد نمی برد.

* رییس جمهور بازیکنان تیم ملی را قهرمانان محبوب ملت ایران عنوان کرد و گفت: امروز جدا از مسؤولیتی که در زمینه ورزش قهرمانی در راستای کسب پیروزی برعهده شما است، عهده دار مسؤولیت اخلاقی سنگینی نیز در جامعه هستید.

* دکتر روحانی با بیان خاطره ای از خلبان شهید عباس بابایی و توجه او به محرومین و کمک به مردم فقیر، افزود: علی وار زندگی کردن و یار هم نوعان بودن، افتخار بزرگی برای همه ما است.

* رییس جمهور با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز در سطح جهان ورزشکاران و هنرمندان با استفاده از جایگاه خود اقدامات خیرخواهانه ای برای کمک به گرفتاران و مستمندان انجام می دهند، اظهار داشت: ما باید راه زندگی را از امیرالمؤمنین(ع) آموخته و از او انرژی و مدد بگیریم.

* دکتر روحانی با اشاره به اینکه ما معتقدیم خداوند سرنوشت مردم را در شب قدر مقدر می کند و این به معنای آن است که همه زمان ها یکسان نیستند، افزود: سال های رشد، تعالی و شکوفایی در زندگی انسان و یک ملت نیز، هرگز تکرار نمی شود.

* رییس جمهور با بیان اینکه سرنوشت بسیاری از انسان ها در شب قدر تغییر می کند، گفت: آن شبی که باعث می شود، تصمیم و اراده، ما را در مسیر تغییر سرنوشت قرار دهد، در حقیقت شب قدر است.

* دکتر روحانی با بیان اینکه ملت ایران همواره در طول سالیان متمادی فوتبال دوست بوده اند، گل نخوردن تیم ملی برای هزار دقیقه، صعود قطعی و زودهنگام پیش از پایان رقابت های گروهی به جام جهانی و برای دو دوره متوالی را از رکوردهای تیم ملی فوتبال کشورمان در سال های اخیر دانست و گفت: مطمئناً تیم ملی فوتبال ایران می تواند باز هم در رقابت های جام جهانی مسکو با صعود از مرحله گروهی رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند که باید خود را برای این ثبت تاریخی آماده کنیم و این برای تیم بزرگی که در قاره آسیا حرف اول را می زند، شدنی است.

* رییس جمهور با اشاره به اینکه ورزش به دلیل آنکه برای مردم نشاط و سلامتی آورده و آنها را از معضلات اجتماعی به ویژه اعتیاد، دور می کند، حائز اهمیت است، اظهار داشت: امروز فوتبال به ورزش عمومی تبدیل شده و همه مردم اعم از زن و مرد و دختر و پسر به این ورزش علاقه دارند.

* دکتر روحانی گفت: هیجانی که هنگام مسابقه فوتبال در میان مردم وجود دارد، نشان می دهد که نگاه مردم به تصمیم و حرکت دقیق بازیکنان است و شما نقش مهمی در شادی و نشاط ملت ایران ایفا می کنید.

* رییس جمهور تقارن صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل در سال 92 پس از انتخابات ریاست جمهوری و نیز صعود به جام جهانی روسیه پس از انتخابات اردیبهشت 96 را زیبا و جالب توجه دانست و گفت: ملت ایران همانطور که پس از انتخابات اردیبهشت ماه به خیابان ها آمده و خوشحالی کردند، هنگام پیروزی فوتبالیست های کشور نیز شاد بودند.

* دکتر روحانی کسب پیروزی در ورزش های قهرمانی به ویژه فوتبال را نمود انسجام ملی در سطح جهان دانست و گفت: افتخار در مسابقه فوتبال در کلمه ایران متجلی می شود و زمان پیروزی همه گروه ها، قومیت ها با هم متحد هستند و اینجاست که تبلور وحدت و انسجام ملی نمایان شده و مردم به ایرانی بودن خود افتخار می کنند.

* رییس جمهور موفقیت تیم مذاکره کننده هسته ای در مذاکره با قدرت های جهانی و دستیابی به برجام را موجب افتخار ملت ایران دانست و افزود: مردم ایران زمانی که رییس جمهور آنها طرحی را در سازمان ملل تحت عنوان جهان عاری از خشونت و افراط گری ارایه کرده و جهان این طرح را به عنوان یک قطعنامه بین المللی می پذیرد و ایران به عنوان پرچمدار مبارزه با خشونت معرفی می شود، به ایرانی بودن خود افتخار می کنند.

* دکتر روحانی خودکفایی در تولید گندم، گازوییل و بنزین را باعث افتخار ایرانیان دانست و اظهار داشت: در سال 92 و در آغاز دولت روزانه 6 میلیون لیتر گازوییل به کشور وارد می شد اما امروز 13 میلیون لیتر گازوییل صادر می کنیم و در حالی که در گذشته واردکننده بنزین بودیم با افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس علاوه بر اینکه در آینده در عرصه تولید بنزین به خودکفایی می رسیم صادر کننده آن نیز خواهیم بود.

* رییس جمهور بهره برداری از 11 فاز پارس جنوبی و امکان سبقت گرفتن از قطر در برداشت از منبع مشترک گازی با این کشور را موجب افتخار ایرانیان برشمرد و گفت: ملت ایران زمانی که 4 محموله آثار باستانی ایران که به دیگر کشورها منتقل شده بود، دوباره به کشور بازگشت به ایرانی بودن خود افتخار کردند.

* دکتر روحانی کمک به مستمندان و فقرا با پرداخت زکات در عید فطر و حضور پرشکوه در اقامه نماز عیدفطر و نیز تکریم عاشورا و امام حسین(ع) را از افتخارات دیگر ملت ایران دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا روزهایی که ایرانی ها به ایرانی بودن خود افتخار می کنند را به اندازه تمام روزهای سال افزایش دهیم.

* رییس جمهور با بیان اینکه موفقیت های ما همواره حاصل تلاش و فداکاری های جوانان کشور بوده است، گفت: ما به خوبی می دانیم که این افتخاری که در مسابقات مقدماتی جام جهانی حاصل شده، نتیجه روزها، ماه ها و سال ها زحمت، تلاش و تمرین است.

* دکتر روحانی با بیان اینکه ملت ایران در طول تاریخ سختی ها و زحمات فراوانی را برای کشور تحمل کرده و استحقاق شادی و شاد بودن را دارند، گفت: باید تمام تلاش خود را برای شاد کردن ملت ایران بکار بگیریم چرا که این ملت موجب رسیدن به استقلال و آزادی شدند و حق بزرگی بر گردن ما دارند و کوچکترین کار این است که لبخند را به لب های آنها بیاوریم تا آنها نیز به ایرانی بودن خود افتخار کنند.

* رییس جمهور با بیان اینکه غیرت ایرانی در میادین مسابقه از بازیکنان تیم ملی دیده می شود و همه ملت ایران در آن لحظه دعاگوی شما هستند، خاطر نشان کرد: بازیکنان و اعضای تیم ملی در رقابت های جام جهانی سفیران قدرتمند ایران هستند، چرا که در آن میدان حرکات و رفتار بازیکنان تیم ملی ایران در پیشگاه و نگاه مردم جهان قرار دارد و زمانی که موفقیت در ورزش توأم با اخلاق اسلامی و ایرانی می شود، افتخارش دو چندان است.

* دکتر روحانی با بیان اینکه به عنوان نماینده ملت ایران از  طرف 80 میلیون ایرانی این پیروزی را به همه شما تبریک می گویم، گفت: دولت با همه توان موظف به حمایت از تیم ملی برای کسب موفقیت های بیشتر است.

* رییس جمهور همچنین از تلاش ها و خدمات سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران در مسیر دستیابی به این موفقیت بزرگ تقدیر کرد و گفت: همکاری مربی خارجی با بازیکنان ایرانی یکی از مظاهر کوچک تعامل با دنیا است و نشان می دهد که زمانی که با نخبگان دنیا به درستی تعامل کنیم می توانیم افتخارات بیشتری بیافرینیم.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال