روزبه به جای سامان/ چشمی به لالیگا چشمک زد

فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر از هفته گذشته آغاز شد اما هنوز تکلیف سه ستاره کلیدی فوتبال ایران مشخص نشده است. امید ابراهیمی، کاوه رضایی و روزبه چشمی سه ستاره بیرون مانده‌ای هستند که هنوز تیم جدید خود را مشخص نکرده‌اند...

به گزارش خبرنگار مدال، از این میان کاوه به رغم بیرون ماندن از لیست بروژ همچنان با این باشگاه قرارداد دارد و البته در صورت جدایی احتمالی، بعید است که دوباره به ایران بازگردد. رضایی کماکان دل در گروی قاره سبز دارد و شارلروا تیم سابق کاوه، محتمل‌ترین مقصد آتی اوست.
امید ابراهیمی بعد از جدایی ناگهانی از الاهلی، چندین پیشنهاد جدی دارد که الوکره مهم‌ترین آنهاست اما سپاهان و پدیده کماکان در پی صید این هافبک ملی‌پوش هستند، هر چند که تفاوت رقم قراردادهای داخلی با خارجی با توجه به قیمت افسارگسیخته دلار به اندازه‌ایست که ابراهیمی و هر بازیکن دیگری را برای بازگشت مردد کند.
روزبه چشمی دیگر بیرون مانده این فصل است. هافبک - مدافع استقلال که بعد از یک فصل پر‌فراز و نشیب، جزو نخستین مهره‌هایی بود که ساز جدایی را کوک کرد اما از این ساز هنوز صدایی برنخواسته و روزبه کماکان بلاتکلیف است! در این بین مدیران باشگاه هم خیلی زود دست به کار شده و سیاوش یزدانی مدافع جنجالی سپاهان را به‌عنوان جانشین روزبه جذب کردند تا مشخص شود جدایی چشمی از استقلال تقریباً قطعی است و در ارتش آبی‌ها کسی منتظر او نمی‌ماند.
از الاهلی به‌عنوان یکی از مشتریان احتمالی چشمی نام برده می‌شد اما ظاهراً مدافع سابق استقلال به دنبال حضور در فوتبال اروپاست. هدفی که با توجه به وضعیت جسمانی روزبه و البته مصدومیت سنگینی که او تجربه کرده و مهم‌تر از همه شرایط سنی‌اش می‌تواند یک رؤیای بعید و دور از دسترس باشد.
 از انگلیس به اسپانیا
چندی پیش عکسی از روزبه چشمی در فرودگاه انگلیس منتشر شد که در این بین گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این موضوع بود که او احتمالاً به تیمی از انگلیس خواهد پیوست؛ گمانه‌ای که واقعیت داشت چراکه چشمی در آستانه عقد قرارداد با ناتینگهام فارست قرار گرفته بود، تیمی که فصل قبل کریم انصاری‌فرد را در اختیار داشت و البته در چمپیونشیپ فعالیت می‌کند.
چشمی تا آستانه عقد قرارداد با ناتینگهام فارست پیش رفت اما چون دو بازی ملی کم داشت، نتوانست از انگلستان ویزای کار دریافت کند و به همین دلیل حضورش در این تیم منتفی شد.
بعد از منتفی شدن حضور چشمی در ناتینگهام فارست، همچنان او تمایل دارد فوتبالش را در اروپا ادامه بدهد و به همین دلیل مذاکرات با تیم‌های دیگر ادامه دارد. از اسپانیا، فرانسه و بلژیک به‌عنوان مقاصد احتمالی روزبه نام برده می‌شد، خبری که حالا به نظر در آستانه تعبیر شدن است. چشمی در رادار اوئسکا تیمی از لالیگای B قرار گرفته و به زودی به اسپانیا سفر خواهد کرد. اوئسکا البته برای فوتبال‌دوستان ایرانی نامی آشناست. تیمی که فصل گذشته و بعد از جام جهانی روسیه با سامان قدوس ستاره ایرانی پای میز مذاکره نشست و به توافق رسید و خبر ترانسفر سامان به لالیگا رسانه‌ای شد اما شکایت یک ایجنت بابت این قرارداد، این ترانسفر را به دست‌انداز انداخت تا در نهایت اوئسکا قید ستاره ایرانی و دردسرهایش را بزند. حالا بعد از گذشت یک سال به نظر می‌رسد که یک ستاره ایرانی در آستانه پیوستن به این باشگاه کوچک اسپانیایی باشد.
پرونده روزبه روی میز اوئسکا
سایت خبری ال پریودیکو ده آراگون در گزارشی نوشت که باشگاه اوئسکا طی چند ساعت آینده جذب روزبه چشمی هافبک 26 ساله ایرانی را رسمی می‌کند.
ال پریودیکو ده آراگون در این باره نوشت: قرارداد چشمی با استقلال تمام شده است و او به‌عنوان بازیکن آزاد به اوئسکا می‌پیوندد. قرارداد او یکساله خواهد بود با بندی که بسته به تعداد بازی‌هایی که برای این تیم انجام می‌دهد قرارداد می‌تواند برای سال دوم هم ادامه پیدا کند. بیش از 190 سانتی‌متر قامت چشمی است و یکی از توانایی‌های عمده‌اش بازی روی هواست، با این حال قد بلند او باعث نشده در دفاع سرعت او کم باشد. این بازیکن تجربه جام‌جهانی و جام ملت‌های آسیا را دارد.
طبق اعلام این سایت روزبه چشمی در انتظار دریافت ویزا است تا بتواند با حضور در اسپانیا در تمرینات اوئسکا شرکت کند.
باشگاه اوئسکا که پس از سقوط به دسته دو لالیگا به دنبال تقویت تیم خود است، می‌خواهد دوباره حضور در بالاترین سطح این رقابت‌ها را تجربه کند. اوئسکا هم اکنون در دسته دوم اسپانیا فعالیت می‌کند و در هفته اول توانست لاس‌پالماس را شکست بدهد تا به آینده امیدوار شود. آنها در این هفته‌ها تحرک زیادی در بازار داشته‌اند و با چند بازیکن جدید قرارداد امضا کرده‌اند. روبن یانیس (دروازه‌بان) و پابلو اینسوا (مدافع) به‌عنوان بازیکنان جدید اوئسکا معرفی شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ادعای روزنامه ایتالیایی:استراماچونی فسخ کند،3 میلیون یورو جریمه می‌شود

تگ ها


استقلال روزبه چشمی کاوه رضایی امید ابراهیمی لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر نوزدهم استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال