روزهای تیره و تار بزرگترین ستاره‌های ورزش

زندگی بهترین ورزشکاران دنیا فقط به درخشش و موفقیت خلاصه نمی‌شود و در زندگی هر یک از آنها روزهایی تلخ وجود داشته که مثل موفقیت‌های آنها در ذهن‌ها ماندگار شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، زندگی بزرگترین ورزشکاران دنیا تنها به درخشش‌ها و موفقیت‌های بزرگ خلاصه نشده و در زندگی هر یک از آنها روزهای سیاه و تلخی وجود دارد که مثل روزهای موفقیت و درخشش آنها در ذهن هواداران‌شان ماندگار شده است. مارکا به سراغ تعدادی از بزرگترین چهره‌های دنیای ورزش رفته و مهمترین روزهای تلخ آنها را بررسی کرده است.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو شک ندارد که بدترین تجربه ورزشی‌اش را در فینال یورو ۲۰۱۶ از سر گذرانده است. رونالدو در آن بازی مقابل فرانسه مصدوم شد و نتوانست به بازی ادامه دهد. رونالدو خود در این باره گفته بود:" در طول آن هفته احساس می‌کردم که  زانویم کمی ضعیف است. می‌دانستم که زانویم صد در صد آماده نیست. به خاطر یک حرکت اشتباه یا یک ضربه بد به توپ زانویم به شدت درد گرفت و به  زمین افتادم و نتوانستم فینال را به پایان برسانم".

مسی

مسی در یک مصاحبه با رادیویی اسپانیایی فاش کرد که بدترین لحظه دوران ورزشی‌اش را در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ تجربه کرده است. مسی گفت:" آن روزها با مامورین مالیاتی به مشکل برخورده بودم و خودم و خانواده‌ام روزهای سختی را پشت سر می‌گذاشتیم. بعد هم که مصدوم شدم و مجبور شدم برای ریکاوری دو سه ماه بارسا را ترک کنم و به آرژانتین برگردم".

مورینیو

در سال ۲۰۱۵ چلسی با هدایت مورینیو در حال سقوط آزاد بود. آقای خاص در یک مصاحبه مطبوعاتی طاقت خود را از دست داد و گفت:" من این روزها را بدترین دوره دوران مربی‌گری‌ام می‌دانم. اینها بدترین نتایج دوران حرفه‌ای من هستند. چنین تجربه‌ای بعد از پانزده سال مربی‌گری خیلی عجیب است. قاعدتا یک مربی بعد از سه چهار سال کار باید با چنین دوره‌ای مواجه شود".

پوچتینو

سرمربی آرژانتینی معتقد است بدترین تجربه‌اش به عنوان مربی شکست در مقابل لیورپول در فینال لیگ قهرمانان، و بدترین تجربه‌اش به عنوان بازیکن، جام جهانی ۲۰۰۲ بوده. او در این باره گفت:" شکست مقابل لیورپول خیلی سخت بود. من با تابستان ۲۰۰۲ مقایسه‌اش می‌کنم. ما در طول یک هفته با سوئد مساوی کردیم و به انگلیس باختیم. این دو تجربه بدترین تجربه‌های من به عنوان مربی و بازیکن هستند".

نیمار

نیمار در پاسخ به سوالی درباره بدترین تجربه ورزشی‌اش می‌گوید تجربه‌های بد زیادی داشته ولی او در نهایت اتفاقی که در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل افتاد را به عنوان سخت‌ترین تجربه‌اش انتخاب می‌کند. نیمار در این باره گفت:" مصدومیتم در جام جهانی ۲۰۱۴ بدترین اتفاقی بود که برایم افتاد. به خصوص به خاطر بلاهایی که در طول آن هفته سرم آمده بود. در خانه گریه می‌کردم و می‌دیدم که پدر و مادرم هم گریه می‌کنند. دوستان و خانواده‌ام همه غمگین بودند. پاهایم را نمی‌توانستم تکان بدهم و هیچ چیز را حس نمی‌کردم. روزهای خیلی بدی بود".

فدرر

راجر فدرر اسطوره دنیای تنیس از سال ۲۰۰۳ به عنوان بدترین تجربه دوران ورزشی‌اش یاد می‌کند. فدرر در این باره گفت:" بدترین تجربه من زمانی بود که در راند اول پاریس مقابل وئیس هورنا شکست خوردم. خیلی‌ها آن زمان تنیس من را زیر سوال بردند. ولی حریف من در ویمبلدون و رولان گاروس ۲۰۰۲ هم در همین مرحله کار مشابهی کرده بود".

نادال

نادال دیگر اسطوره دنیای تنیس از سال ۲۰۰۵ به عنوان بدترین خاطره ورزشی‌اش یاد می‌کند. او در این باره گفت:" وقتی مصدوم شدم دکترها گفتند که دیگر نمی‌توانم در بالاترین سطح، فعالیت ورزشی داشته باشم. برای یک ورزشکار مصدوم شدن همیشه بدترین تجربه ممکن است. ولی در نهایت موفق شدم از پسش برآیم".

سوارز

لوئیس سوارز ستاره اروگوئه‌ای خاطره گاز گرفتن بازیکن حریف را به عنوان تلخ‌ترین تجربه دوران ورزشی‌اش معرفی می‌کند. سوارز در این باره گفت:" بعد از آن ماجرا از اینکه مردم چطور درباره‌ام حرف می‌زنند خیلی ناراحت بودم و می‌دانستم که خیلی‌ها را ناامید کرده‌ام. از خودم و مردم کشورم گرفته تا خانواده‌ام و بچه‌هایم که باید برایشان الگو می‌بودم. این بدترین تجربه دوران ورزشی من بود".

بیشتر بخوانید:

سرنوشت عجیب ستارگان جین پوش موقشنگ!

تگ ها


کریستیانو رونالدو تنیس لیونل مسی پاری سن ژرمن نیمار راجر فدرر رافائل نادال بارسلونا یوونتوس فوتبال