روزی روزگاری میلان؛ چرا روسونری به این روز افتاده؟

تیم آث میلان با ۷ قهرمانی در لیگ قهرمانان یکی از بهترین تیم‌های فوتبال اروپا بود روزهای خوشی را پشت سر نمی‌گذارد....

تیم آث میلان با ۷ قهرمانی در لیگ قهرمانان یکی از بهترین تیم‌های فوتبال اروپا بود روزهای خوشی را پشت سر نمی‌گذارد.

میلان هرروز بدتر از دیروز است. تیمی که برای چندین دهه جزو غول‌های اروپا بود و کودکان پوستر بازیکنانش را به دیوار می‌زدند حالا با مشتی از بازیکنان متوسط کاری از پیش نمی‌برد و حتی بین ۱۰ تیم اول سری‌آ هم نیست. میلانی‌ها ۵ سال است در لیگ قهرمانان حضور نداشته‌اند و آخرین بار آن‌ها در فصل ۱۱-۲۰۱۰ قهرمان سری‌آ شده‌اند.  قرمز و مشکی‌پوشان در ده سال اول هزاره جدید میلادی فوق‌العاده بودند. آن‌ها در ابتدا یووه را فینال ۲۰۰۳ شکست دادند و سپس فاجعه استانبول را ۲ سال بعد با قهرمانی جبران کردند. حالا تمام آن بازیکنان از تیم خداحافظی کرد‌ه‌اند. نام‌هایی چون کاکا، مالدینی، کافو، نستا، پیرلو، اینزاگی و ... که با مقایسه تیم فعلی متوجه می‌شویم آن‌ها در چه سطحی قرار دارند. میلان آن‌قدر مهاجم بد جذب کرده که حالا حضور لئائو و پیونتک به امید هواداران برای کسب جام تبدیل شده است.
تیره‌روزی‌های میلان از سال ۲۰۱۱ و زمانی که تیاگو سیلوا و زلاتان از جمع آن‌ها جدا شدند آغاز شد. کار به جایی رسید که فصل ۱۴-۲۰۱۳ آخرین باری بود که روسونری در لیگ قهرمانان حضور داشت. میلان از آن زمان تا امروز ۸ مربی عوض کرده و جز مونتلا که توانست یک جام حذفی برای آن‌ها را به ارمغان بیاورد همه مربیان ناکام بوده‌اند.
مدیریت ضعیف و نبود منابفع مالی هم باعث شده سرعت افول میلان بیشتر شود. پس از خداحافظی برلوسکونی با سابقه ۲۵ سال حضور در میلان باعث شد میلانی‌ها نتوانند بازیکنان درجه یکی برای تیم خود جذب کنند و قافیه را علاوه بر یوونتوس، به اینتر همشهری هم واگذار کنند. میلانی‌ها حتی روی به استخدام و جذب مدیری چون گازیدیس آوردند اما رتبه‌ای بهتر از پنجم در فصل گذشته نصیبشان نشد.
حالا میلان در رده یازدهم جدول و جایی میان تیم‌هایی چون پارما و اودینزه قرار گرفته، رکورد ۳۰ سال شکست ناپذیری مقابل لاتزیو در سری‌آیش از بین رفته و معدود خوب‌های آنان چون دوناروما هم نمی‌تواند برای اوج گیری آن‌ها کاری کند. مشکل میلان چیست؟ بازیکنان درجه یک؟ مربیانی در حد این تیم؟ بودجه؟ به راستی چه بر سر غول فوتبال اروپا آمده است.

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی میلان 1 - 2 لاتزیو/ ویدیو

 

 

تگ ها


یادداشت اختصاصی یادداشت‌های اختصاصی کافو کاکا تیاگو سیلوا زلاتان ابراهیموویچ