روزی که رشید حجازی شد (عکس)

رشید مظاهری در اولین سال حضورش در استقلال توانست پیراهن شماره ۱ این تیم که زمانی برتن ناصرحجازی بوده را به تن کند....

به گزارش"ورزش سه" استقلالی ها چند دهه است که دنبال یک ناصر حجازی می گردند. بعد از خداحافظی ناصرخان از فوتبال ، حتی عابدزاده به استقلال آمد که یک حجازی دیگر باشد. سعیدعزیزیان، هادی طباطبایی، پرویزبرومند، وحید طالب لو حتی مهدی رحمتی که امروز روی نیمکت شهرخودرو نشسته بود با این امید پیراهن شماره یک استقلال را به تن کردند که بتوانند یک ناصرحجازی دیگر باشند.


در این بین دو دروازه بان تا به حال لباس ناصرخان را به تن کرده اند. همان پیراهن معروف سبز رنگ که با پرچم کره جنوبی که از سوی فدراسیون فوتبال کره به بهترین بازیکنان آسیا در سال ۱۳۶۲ اهدا شد و حجازی گاهی در بازی های مهم آنرا به تن می کرد و با توجه به اینکه فوق العاده خوش قیاقه بود این لباس حسابی به او می آمد.


رشید مظاهری هم امروز این لباس را به تن کرد و البته توانست با پیراهن خاطره انگیز حجازی یک کلین شیت خوب برای استقلال به ارمغان آورده و همراه این تیم صدرنشین لیگ برتر شود.


مظاهری که در این بازی هم از سوی فکری به عنوان شماره یک درون دروازه قرار گرفته بود حداقل دو عملیات نجات جدی را برابر شهرخودرو داشت. او هر دو فرصت گل را هم در شرایط تک به تک و تقریبا با یک استیل خاص از احمد الجبوری مهاجم جوان شهرخودرو گرفت.


یک بار در دقیقه ۱۴  و در حالی که استقلال یک بر صفر پیش بود ،الجبوری با رشید تک به تک شد که دروازه بان استقلال با خروج به موقع مقابل توپ ظاهر شد و توپ را با پا گرفت. 

در دقیقه ۵۲ مظاهری یک سیو عالی دیگر هم داشت. الجبوری با یک فرار خوب در موقعیت تک به تک با او قرار گرفت اما این بار رشید توپ او را با دست رد کرد. دو موقعیتی که می توانست سرنوشت بازی و حتی جدول رده بندی را تغییر بدهد.

مظاهری البته که برای ناصرحجازی شدن دیر(۳۱ سالگی) به استقلال آمده هرچند عملکردش در بازی هایی که انجام داده برای این تیم آنقدر خوب بوده که فکری سیدحسین حسینی دیگر دروازه بان باتجربه و مدعی پیراهن تیم ملی اش را روی نیمکت بنشاند.

تگ ها


استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال