روزی که پورحیدری نمی خواست فتاحی‌ها را قربانی کند!

گاهی اوقات اصلا نمی خواهیم کاری انجام دهیم، شوآف انجام می دهیم، نمایش برگزار می کنیم، بازی می کنیم و از همه بدتر اینکه قربانی می کنیم. امروز نوبت فتاحی بود. فردا یکی دیگر!...

محمد سررشته داری
سایت مدال/منصور پورحیدری شاکی شد، یادم هست که وقتی عصبانی میشد مدام تکرار می کرد: «من شوخی ندارم، با کسی شوخی ندارم». خدا بیامرز اون شب تو هتل پارس تو منیجر میتینگ برای بازی با تراکتور سازی آمپر چسبانده بود. اینجور مواقع من فقط باید سعی می کردم آرامش کنم اما گوشش بدهکار نبود. می گفت هوادار تیم من باید بیاد داخل ورزشگاه،  مامور نیروی انتظامی که مسئول امنیت بازی بود می گفت: «نمی شود! اصلا هوادار استقلال اینجا نیست که بیاید!» پورحیدری بلندتر داد می زد «من سه تا اتوبوس تا فردا ظهر اینجا هوادار میارم اصلا اگر نیایند هم باید ده درصد سکو های پشت نیمکت مربیانم خالی باشد». افسر امنیتی اما گوش نمی کرد، او می گفت، منصور پورحیدری می گفت. گاهی صدا آنقدر بالا می رفت که با خودم می گفتم «الان دستگیرمان می کنند!»
ناظر بازی که مثلا باید رئیس جلسه بود هم با منصور پورحیدری موافق بود. بحث اصلا موافقت یا مخالفت نبود، قانون بود. باید بود، لازم بود. باید حتما ده درصد فضای امن برای هوادار  و مربیان استقلال مهیا می کردند. آن روز به منصور خان قول دادند برای مرتبه بعد منطقه ای را میله و حصار کشیده برای هوادار استقلال آماده کنند و چه پر شود یا نشود فرقی ندارد، آن روز از پشت نیمکت مربیان سنگ و برف بود که به سمت نیمکت استقلال پرتاب می شد و امنیت اصلا وجود نداشت. از آن روز و آن قول 7 سال می گذرد، یادگار امام همچنان همانطور رها است و هواداران دیگر تیم ها امنیت ندارند، همین چند هفته قبل بود که هوادار پرسپولیس را تا می خورد کتک زدند!

گاهی اوقات اصلا نمی خواهیم کاری انجام دهیم، شوآف انجام می دهیم، نمایش برگزار می کنیم، بازی می کنیم و از همه بدتر اینکه قربانی می کنیم. امروز نوبت فتاحی بود. فردا یکی دیگر! 
مسلما فتاحی نمی تواند یک تنه برود و جلوی هجوم هواداران پرسپولیس را بگیرد که از فنس ها عبور نکنند و جایگاه داماش را اشغال نکنند. این وظیفه مسئولان امنیتی است اما فقط فتاحی را قربانی کردیم تا امنیت را به باشگاه ها نسپاریم. تا امنیت را به سازمان لیگ و حتی وزارت ورزش هم نسپاریم. 
از آن روز در تبریز تا امروز در اهواز و البته بارها در تهران ، همه ناظران بازی ها، می دانستند و می دانند که درصد ها باید مشخص باشد و جایگاه هواداران چگونه است. 
الان میثاقی مجری تلویزیونی هم که اصلا کار اجرایی نکرده این را می داند چه برسد به مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال و ...
بحث اینست: نمی خواهیم کار ها را درست کنیم، شو بازی می کنیم. امروز فتاحی قربانی شد. فردا هم یک نفر دیگر. 
می دانیم بلیط فروشی و امنیت و میزبانی باید حتما با باشگاه ها باشد اما نمی خواهیم این کار را انجام دهیم. 
آن روز در تبریز هم نمی خواستند، هنوز هم نمی خواهیم. تا فتاحی ها هستند چرا از مسئولان امنیتی نام ببریم. گزینه های دم دست تری هستند. فتاحی نشد، بهاروند، نشد خود تاج اصلا نشد وزیر ورزش!
مسئولان نظم و امنیت که هرگز دچار اشتباه نمی شوند، می شوند؟

بیشتر بخوانید:

استقلال را ببینید/سیلی، دروغ، جنگ و کشمکش

 

تگ ها


منصور پورحیدری یادداشت اختصاصی محمد سررشته‌داری استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال