روزی که ژابی، جرارد را تا مرز انفجار برد

ژابی آلونسو بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۹ پنج فصل عالی را در لیورپول پشت سر گذاشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ژابی آلونسو در رئال سوسیداد بود که چهره شد و سال ۲۰۰۴ به لیورپول پیوست. در اولین فصل حضورش در این باشگاه، او موفق به کسب لیگ قهرمانان با قرمزها شد. ژابی تا سال ۲۰۰۹ برای لیورپول بازی کرد و سپس به رئال مادرید پیوست.

او گل هایی به یادماندنی نیز برای لیورپول هم به ثمر رساند. از جمله گل در فینال لیگ قهرمانان ۲۰۰۵ برابر میلان و نیز گل از ۶۰ متری برابر لوتون. گلی که اگر به ثمر نمی رسید، ممکن بود به درگیری او و استیون جرارد منجر شود.

پیتر کراوچ مهاجم بلندبالای سابق لیورپول در یک پرسش و پاسخ توئیتری با هوادارانش به گل معروف ژابی اشاره کرد و گفت:« در جام حذفی با لوتون بازی داشتیم و حریف برای جبران گل عقب افتاده به آب و آتش می زد.

در ثانیه های پایانی دروازه بان شان نیز روی یک کرنر جلو آمد اما در برگشت، توپ به ژابی رسید. او می توانست جرارد را صاحب توپ کند که در موقعیت بسیار بهتری بود ولی تصمیم گرفت از آن فاصله دور اقدام به شوتزنی کند.

چهره جرارد را به یاد دارم. او آنقدر عصبانی شده بود که اگر توپ ژابی گل نمی شد، حتما با او درگیر می شد. این عصبانیت تا لحظه ورود توپ به دروازه ادامه داشت و سپس جایش را به شادی گل داد. ژابی در تمرینات بارها اینگونه توپ را گل کرده بود ولی اولین بار بود که در جریان مسابقه چنین کاری انجام می داد.»

بیشتر بخوانید:

علاقه مانه به ماندن در لیورپول با وجود پیشنهاد رئال

تیمو ورنر- لیورپول؛ فعلا روی هوا

 

 

تگ ها


گلاسکو رنجرز استیون جرارد ژابی آلونسو بایرن مونیخ پیتر کراوچ استوک سیتی لیورپول فوتبال