روز اول از هفته یازدهم لیگ یک/شاهین سنت‌شکن هفته تساوی‌ها

هفته یازدهم لیگ یک امروز با برگزاری 6 دیدار آغاز شد. به گزارش خبرنگار مدال، هفته یازدهم لی ......هفته یازدهم لیگ یک امروز با برگزاری 6 دیدار آغاز شد.
به گزارش خبرنگار مدال، هفته یازدهم لیگ یک امروز با برگزاری 6 دیدار در تهران، بابل، تبریز، شیراز، انزلی و خرمشهر برگزار شد. 5 دیدار از بازی‌های امروز با نتیجه تساوی به پایان رسید و در مجموع بازی‌های کم گلی را شاهد بودیم. گل‌گهر با تساوی خارج از خانه مقابل مس کرمان صدرنشین ماند هر چند مس کرمان با پیروزی در دیدار معوقه خود می‌تواند جایگاه گل‌گهر را اشغال کند.

سرخ‌پوشان پاکدشت 1 – گل‌گهر سیرجان 1/شاگردان وینگو صدرنشین ماندند
گل‌ها: محمد اوسانی (53) سرخ‌پوشان، مهرداد آوخ (44) برای گل‌گهر
در حساس‌ترین بازی هفته، سرخ‌پوشان در خانه میزبان گل‌گهر بود و در این دیدار که تقابل میان تیم‌های اول و چهارم جدول به حساب می‌آمد، یک تساوی یک بر یک ثبت شد تا هر دو تیم جایگاه‌های خود را حفظ کنند. در تقابل بهترین خطوط حمله لیگ، انتظار می‌رفت تا شاهد دیدار پرگلی باشیم با این حال دو تیم دیدار را با چاشنی احتیاط پیش بردند و به جز دو گلی که در اواسط بازی به ثمر رسید شاهد گل دیگری نبودیم. گل‌گهر با یک امتیاز این بازی 21 امتیازی شد و در صدر ماند هر جند در صورتی که مس بازی روز سه‌شنبه خود را ببرد این جایگاه از دست خواهد رفت.

خونه‌به‌خونه بابل 0 – شهرداری ماهشهر 0/تساوی بی‌حاصل در بابل
در تقابل 6 امتیازی قعرنشیان، خونه‌به‌خونه با تساوی بدون گل در خانه متوقف شد تا با 6 امتیاز در رده پانزدهم جدول بماند. از دست دادن امتیازات بازی‌های خانگی ضعف بزرگ فینالیست فصل گذشته جام حذفی به شمار می‌رود و ادامه این روند قطعا به سود خونه‌به‌خونه نخواهد بود. شاگردان نظرمحمدی از 4 بازی اخیر خود تنها دو امتیاز کسب کرده‌اند و برای فرار از منطقه قرمز جدول نیاز به کسب پیروزی طی هفته‌های آتی خواهند داشت. شهرداری ماهشهر نیز پنجمین بازی بدون باخت خود را پشت سرگذاشت. شاگردان مهابادی با 7 امتیاز همچنان در رده چهاردهم جدول هستند و برای صعود به رده‌های بالاتر، امیدوار به کسب پیروزی در هفته‌های آتی خواهند بود.

شهرداری تبریز 1 – بادران تهران 1/زنگ خطر برای مهدی پاشا
گل‌ها: حسین قره‌داغی (90+1) برای شهرداری، میثم مجیدی (52-پنالتی) برای بادران
در روزی که بادران می‌توانست پس از 3 هفته طعم پیروزی را بچشد در نهایت با گل قره‌داغی در دقایق پایانی بازی، مقابل شهرداری تبریز متوقف شد تا دومین امتیاز خود را از 4 هفته اخیر کسب کرده باشد. وضعیت برای مهدی پاشازاده در بادران بحرانی است و حضور در رده هشتم جدول قطعا برای مدیران این تیم متمول قابل قبول نیست. شهرداری تبریز نیز با این تساوی 11 امتیازی شد و چهارمین امتیاز خود از دو بازی اخیر را کسب کرد. این دیدار که میان همسایه‌های میانه جدول برگزار شد شانس خوبی برای این تیم برای جدا شدن از میانه‌های جدول بود، شانسی که دو تیم به سادگی از دست دادند تا حضور بادران و شهرداری تبریز در میانه‌های جدول کماکان ادامه داشته باشد.

قشقایی شیراز 0 – آلومینیوم اراک 0/قشقایی بباز نیست
در دیگر تقابل 6 امتیازی این هفته، دو تیم 15 امتیازی لیگ به تساوی بدون گل رضایت دادند تا قشقایی و آلومینیوم جایگاه‌های هفته گذشته خود را در جدول حفظ کرده باشد. آلومینیوم که داعیه صعود به لیگ برتر دارد می‌توانست با پیروزی در این دیدار هم‌امتیاز مس کرمان رده سومی شود با این حال بردن قشقایی در شیراز کار دشواری است و کمتر تیمی توانسته این تیم سخت‌کوش شیرازی را در فصل جاری در خانه شکست دهد. قشقایی نیز با این یک امتیاز در رده پنجم جدول باقی ماند و تا همچنان شگفتی‌ساز لیگ یک محسوب شود.

ملوان انزلی 0 – اکسین البرز 0/ تداوم بحران با طعم خداحافظی
در جدال تیم‌های بحران‌زده لیگ یک، ملوان در خانه نتوانست از سد اکسین البرز بگذرد تا همچنان در قعر جدول باقی بماند. ملوان با احمدزاده دومین امتیاز را کسب کرد تا همچنان در حسرت پیروزی باقی مانده باشد. آخرین پیروزی ملوانی‌ها هفته سوم لیگ یک مقابل مس رفسنجان رقم خورده و قوهای انزلی برای فرار از بحران نیاز به کسب پیروزی در هفته‌های آتی خواهند داشت. اکسبن البرز نیز با سرمربی جدید خود محمد نصرتی نیز در حسرت برد ماند و با این تساوی چهارمین امتیاز را از 7 بازی اخیر به دست آورد. اکسین که فصل را به عنوان مدعی جدی صعود به لیگ برتر آغاز کرده بود با این تساوی در رده هفتم ماند. گفتنی است در حاشیه این دیدار مرتضی اسدی کاپیتان اکسین و یار وفادار فراز کمالوند از دنیای فوتبال خداحافظی کرد تا پس از کمالوند، وی دومین جدا شده اکسین در هفته اخیر باشد.

اروند خرمشهر 0 – شاهین بوشهر 3/شکست سنگین شاگردان میثاقیان در خانه
گل‌ها: حسین مالکی (33)، بهمن سالاری (45-پنالتی)، حسن نجفی (47)
در آخرین دیدار امروز، شاهین در خرمشهر میهمان اروند بود و در یک بازی پرگل موفق شد حریف خود را با 3 گل مغلوب کند. شاهین با این پیروزی به رده دوم جدول رسید هر چند دو بازی معوقه در هفته‌های آتی جایگاه این تیم را در جدول دستخوش تغییرات خواهد کرد. شاهین با این پیروزی روند بدون شکست خود را به 7 هفته رساند تا فکری نشان دهد که به خوبی راه و چاه پیروزی در لیگ یک را یاد گرفته است. اروند نیز سومین شکست متوالی خود را پشت سرگذاشت و برای دومین بار متوالی در خانه سه گل دریافت کرد تا میثاقیان نیز وضعیت ناپایداری روی نیمکت ذخیره‌های اروند داشته باشد.

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال